Świat

Phelps odpocznie od pływania. Jak długo?

Szymon Gagatek 2014-10-06 20:54

Ubiegłotygodniowe zatrzymanie Michaela Phelpsa za jazdę po alkoholu wciąż odbija się szerokim echem, nie tylko w pływackim świecie. Wydarzenie to niesie za sobą również konsekwencje, także dla samego zawodnika z Baltimore. Amerykanin postanowił poinformować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zamierza na jakiś czas odpocząć od pływania.

Phelps aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

Szymon Gagatek 2014-10-01 01:07

Michael Phelps został dziś w godzinach porannych czasu amerykańskiego aresztowany przez amerykańską policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (DUI - driving under the influence). Pływak z Baltimore został przyłapany w swojej rodzinnej miejscowości, łamiąc kilka przepisów drogowych.

PŚ: Czerniak z rekordem, cztery medale Polaków!

Szymon Gagatek 2014-08-27 21:07

Emocje po Mistrzostwach Europy i Pacyfiku jeszcze nie zdążyły opaść, a najlepsi zawodnicy globu już rozpoczęli walkę w Pucharze Świata - najważniejszym cyklu zawodów pływackich w roku, które odbywają się na krótkim basenie (25 m). Niespełna trzy dni po zakończeniu berlińskiego czempionatu w katarskiej Dausze stawiła się trójka Polaków: Aleksandra Urbańczyk, Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Pierwszego dnia spisali się znakomicie, łącznie czterokrotnie stanęli na podium, a Czerniak poprawił rekord kraju na dystansie 100 m stylem dowolnym!

Pan Pacs - Podsumowanie (2): Phelps już rządzi na Pacyfiku

Szymon Gagatek 2014-08-27 01:20

Michael Phelps po swoim powrocie do pływania solidnie realizuje każdy kolejny punkt planu, który nakreślili sobie razem z Bobem Bowmanem. Najpierw był efektowny powrót na Grand Prix USA, później udany występ na mistrzostwach kraju, a w ubiegłym tygodniu najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wystąpił na swojej pierwszej międzynarodowej imprezie po wznowieniu kariery. I wrócił z niej z workiem medali!

BLN2014: Piękne zakończenie! Czerniak wicemistrzem Europy, sztafeta z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2014-08-24 23:20

Konrad Czerniak zakończył pływackie Mistrzostwa Europy w Berlinie mocnym akcentem. Polak wywalczył srebro na dystansie 50 m stylem dowolnym. Do tego pomógł sztafecie 4x100 m stylem zmiennym zająć wysokie, szóste miejsce. Nasi reprezentanci zakończyli czempionat Starego Kontynentu z czterema medalami.

Brytyjska fala talentów, Peaty z rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2014-07-29 01:43

Wygląda na to, że Brytyjczycy przez najbliższe lata będą mieli wiele pociechy ze swoich pływaków. Na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow swoją wartość pokazują bowiem kolejni młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej reprezentacji. Dziś gwiazdą dnia został Adam Peaty. Choć zdobył "tylko" srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym, poprawił pierwszy podczas tych zawodów rekord Europy!

Pięć medali Czerniaka w mistrzostwach Hiszpanii

Szymon Gagatek 2014-07-21 16:50

W niedzielę zakończyły się letnie mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na długim basenie (50 m), które zorganizowano w Barcelonie. W stawce nie zabrakło trenującego na co dzień na półwyspie Iberyjskim Konrada Czerniaka, który na podium zawodów stawał pięciokrotnie, wygrywając rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym i motylkowym!

Kolejne zwycięstwo Phelpsa

Szymon Gagatek 2014-07-12 13:47

Michael Phelps po swoim powrocie do pływania nie przestaje zadziwiać! Amerykanin wystartował w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na dystansie 100 m stylem motylkowym w zawodach Bulldog Grand Slam w Athens (w stanie Georgia) i odniósł kolejne zwycięstwo, uzyskując swój najlepszy wynik po wznowieniu kariery, drugi w tym roku na świecie!

Kromowidjojo nie wystartuje w Berlinie!

Szymon Gagatek 2014-07-06 14:57

Na oficjalnej stronie Holenderskiego Związku Pływackiego (KNZB) pojawiła się informacja, że Ranomi Kromowidjojo nie wystartuje na sierpniowych Mistrzostwach Europy na długim basenie, które odbędą się w Berlinie. Mistrzyni olimpijska na 50 i 100 m stylem dowolnym z Londynu uznała, że taki wybór będzie korzystniejszy w kontekście przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro.

Phelps coraz szybszy

Daniel Biś 2014-06-22 14:54

W Santa Clara trwa finałowe Grand Prix USA 2014. Po raz kolejny na starcie zameldował się Michael Phelps udowadniając, że w dalszym ciągu stać go na wielkie pływanie. W Kalifornii wystartowała również Melissa Franklin, dla której było to pierwsze Grand Prix w tym sezonie.

 

Powtórka z Canet-en-Roussillon, Czerniak i Korzeniowski wygrywają w niedzielę

Szymon Gagatek 2014-06-15 23:07

Podobnie jak w Canet-en-Roussillon, drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które odbyły się w Barcelonie, zwyciężali Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Trenujący na co dzień w Hiszpanii Czerniak okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem motylkowym, natomiast zawodnik AZS AWF Warszawa wyprzedził wszystkich rywali na 200 m stylem dowolnym.

Sawrymowicz wygrywa na 1 mile

Daniel Biś 2014-06-15 22:10

Mateusz Sawrymowicz ponownie najszybszy w wyścigu na 1 mile na wodach otwartych. Tym razem podczas zawodów Flowers Sea Swim.

Czerniak i Korzeniowski najlepsi w Canet-en-Roussillon

Szymon Gagatek 2014-06-12 21:46

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski odnieśli zwycięstwa podczas drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które zostały zorganizowane tradycyjnie w Canet-en-Roussillon. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego okazał się najlepszy w wyścigu sprinterskim stylem motylkowym, będąc blisko poprawienia rekordu Polski, natomiast Korzeniowski był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m delfinem.

Tego już nikt nie zatrzyma! Phelps wraca za dziesięć dni!

Szymon Gagatek 2014-04-14 23:21

Wielki powrót staje się faktem! Powrót Michaela Phelpsa do startów został dziś oficjalnie potwierdzony przez amerykańską federację. Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wystąpi na rozpoczynających się już za dziesięć dni zawodach Grand Prix USA w miejscowości Mesa. Będzie to pierwszy start Phelpsa od czasu Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Lonydnie niemal dwa lata temu.

Pierwszy skalp Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-04-11 18:29

Drugi dzień Mistrzostw Hiszpanii w Palma de Mallorca Konrad Czerniak zaliczy zapewne do bardzo udanych. Polak wystartował dziś na dystansie 100 m stylem motylkowym i dołożył do swojej bogatej kolekcji kolejny złoty medal, pierwszy wywalczony na tegorocznym wiosennym czempionacie! Na Majorce padł dziś również jeden rekord Hiszpanii, a świetnym występem popisała się Mireia Belmonte Garcia.

Szesnastka Duńczyków w Berlinie

Szymon Gagatek 2014-04-10 13:44

Po Danish Open poznaliśmy pierwszą kadrę narodową, która zaprezentuje się podczas Mistrzostw Europy na długim basenie (50 m). Duńczycy do Berlina przyślą szesnastoosobową reprezentację, na czele z wielkimi gwiazdami kobiecego pływania.

Sawrymowicz dziewiętnasty w Cancun

Szymon Gagatek 2014-04-06 21:10

Mateusz Sawrymowicz zajął dziewiętnaste miejsce w swoim debiucie w zawodach z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na otwartym akwenie, organizowanych przez Światową Federację Pływacką (FINA). W meksykańskim Cancun zjawiło się wielu znakomitych zawodników ze światowej czołówki, którzy rywalizowali ze sobą na olimpijskim dystansie 10 km. Zwyciężyli Thomas Lurz z Niemiec i Włoszka, Martina Grimaldi.

NCAA: Zakończyli z klasą

Szymon Gagatek 2014-03-30 16:08

Uniwersytet Kalifornijski po raz trzeci w ostatnich czterech latach sięgnął po tytuł mistrzowski ligi NCAA. Trzeciego dnia czempionatu w Austin, kończącego akademicki sezon pływacki za oceanem, zawodnicy Dave'a Durdena spisywali się znakomicie i nie dali szans na nawiązanie walki gospodarzom. Swoją przygodę z pływaniem w NCAA zakończyli w nocy trzej Polacy: Marcin Cieślak, Marcin Tarczyński i Jan Daniec. Cieślak i Tarczyński spisali się znakomicie, zajmując drugie i trzecie miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.