Świat

NCAA: Zwycięstwa Twarowskiego nie pomogły, Iowa słabsza od Minnesoty

Szymon Gagatek 2014-11-01 21:57

Jerzy Twarowski zaliczył bardzo udany start w pojedynku z Uniwersytetem Minnesoty. Polak zwyciężył w dwóch konkurencjach indywidualnych i pomógł swoim kolegom wygrać w rywalizacji sztafet. Niestety, Uniwersytet Iowa przegrał wyjazdowe spotkanie 137-163. Porażki doznali też zawodnicy Uniwersytetu Florydy, którzy w pojedynkach dwóch uczelni (tzw. Dual Meets) byli niepokonani od niemal czterech lat!

NCAA: Wygrana drużyny Bujoczka

Szymon Gagatek 2014-10-31 17:08

Uniwersytet Purdue zwyciężył w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu w pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten weekend wyjazdowych spotkań w lidze NCAA. Drużyna, w której występuje Filip Bujoczek pokonała Uniwersytet Miami 207-92, a Polak okazał się najlepszy na dystansie 1000 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Kolejna nagroda dla Polaka

Szymon Gagatek 2014-10-31 11:22

Aleksander Danielewski po raz kolejny został wybrany Pływakiem Tygodnia w Horizon League. Dla naszego zawodnika, który studiuje na Oakland University, jest to już drugie tego typu wyróżnienie w tym sezonie. Otrzymał je za świetny występ w spotkaniu z University of Illinois at Chicago i Northwestern University.

NCAA: Dominacja Danielewskiego trwa

Szymon Gagatek 2014-10-28 20:58

Aleksander Danielewski w tym sezonie dominuje w rywalizacji w Horizon League. Od startu rozgrywek nie wygrał tylko jednego wyścigu indywidualnego - na nietypowym dla siebie dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Tym razem poprowadził Oakland University do zwycięstwa nad University of Illinois at Chicago (169-124), nie dał jednak rady zapobiec porażce swojej drużyny z Northwestern (134-155).

NCAA: II Dywizja Biało-czerwona

Szymon Gagatek 2014-10-28 02:01

Polacy startujący w rozgrywkach II Dywizji akademickiej ligi NCAA nie przerywają znakomitej passy. Niemal wszyscy w czasie ubiegłego weekendu mogli cieszyć się z mniejszych lub większych sukcesów, mając wkład w dobre rezultaty swoich drużyn. Zwycięstwa notowali Biało-czerwoni startujący w barwach Uniwersytetu Saint Leo, Drury, Lindenwood, Indianapolis oraz Wheeling Jesuit University.

NCAA: Zwycięstwo i porażka Virginia Tech, Polacy w rolach głównych!

Szymon Gagatek 2014-10-27 19:20

Zespół Virginia Tech w czasie ostatniego weekendu stoczył dwa pojedynki z rywaliami z Atlantic Coast Conference. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu H2Okies przegrali z Uniwersytetem Północnej Karoliny, a następnego dnia okazali się lepsi od Uniwersytetu Duke. W obu tych spotkaniach wiodące role odegrali Polacy: Klaudia Naziębło, Weronika Paluszek i Michał Szuba.

NCAA: Zwycięstwo USC w wyjątkowym mitingu

Szymon Gagatek 2014-10-26 19:47

To nie były zwykłe dwa dni w Uytengsu Aquatics Center w Los Angeles. Zaplanowany miting USC Invite doszedł co prawda do skutku, ale odbył się pod zupełnie inną nazwą: Peter Daland Invitational, na pływalni nazwanej imieniem wybitnego szkoleniowca. W taki właśnie sposób Uniwersytet Południowej Kalifornii postanowił uhonorować trenerską legendę drużyny Trojans, zmarłą kilka dni wcześniej.

Niezła forma Czerniak na początku sezonu

Szymon Gagatek 2014-10-23 01:35

Monika Czerniak trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium podczas 23. mitingu w Saint Dizier, za każdym razem uzyskując również najlepszy w tym sezonie rezultat w naszym kraju. Jedyne polskie zwycięstwo odniósł natomiast Krzysztof Pielowski na dystansie 1500 m stylem dowolnym. We Francji pojawili się również zawodnicy Kornera Zielona Góra.

NCAA: Wymarzone debiuty Polaków!

Szymon Gagatek 2014-10-19 22:10

Znakomicie rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem za oceanem Klaudia Naziębło! Nowa zawodniczka Virginia Tech w pierwszym oficjalnym spotkaniu swojej drużyny w lidze NCAA wygrała trzy konkurencje indywidualne - wszystkie, w których wystartowała. Jej występ nie był jednak jedynym "polskim" debiutem, który miał miejsce tego dnia w uczelnianych rozgrywkach.

NCAA: Kolejny udany start Furtka

Szymon Gagatek 2014-10-19 18:22

Po dwóch startach w lidze NCAA Paweł Furtek pozostaje niepokonany! W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Polak wziął udział w pojedynku z University of California - Santa Barbara i pomógł swoim kolegom z Uniwersytetu Południowej Kalifornii odnieść kolejne zwycięstwo w sezonie. Tego dnia zwycięstwa odnosili również inni nasi reprezentanci startujący za oceanem.

NCAA: Debiut Furtka na 5+

Szymon Gagatek 2014-10-18 23:48

Znakomicie spisał się w swoim pierwszym występie w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii Paweł Furtek! Polak zwyciężył w dwóch indywidualnych konkurencjach w pojedynku z Cal Poly, uzyskując przy okazji bardzo wartościowe rezultaty, jak na debiutanta. Już dziś będzie mógł je jednak poprawić, jego uczelnia zmierzy się bowiem z University of California - Santa Barbara.

NCAA: Gators wciąż niepokonani

Szymon Gagatek 2014-10-17 18:45

Drużyna Pawła Wernera, Uniwersytet Florydy, pozostaje niepokonana w tym sezonie rozgrywek akademickich w lidze NCAA. Tym razem Gators pokonali Uniwersytet Kentucky, z którym nie przegrali jeszcze nigdy w historii, a Polak odniósł dwa indywidualne zwycięstwa: na 50 i 100 jardów stylem dowolnym. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 164-128 dla podopiecznych Gregga Troy'a.

NCAA: Danielewski Pływakiem Tygodnia w Horizon League!

Szymon Gagatek 2014-10-15 18:23

Już jutro rozpocznie się kolejny tydzień zmagań na akademickich pływalniach w Stanach Zjednoczonych. Swój oficjalny debiut zaliczą w ten weekend między innymi Klaudia Naziębło, Jan Urbaniak i Paweł Furtek. Tymczasem, jeszcze za swoje ubiegłotygodniowe występy wyróżniony został Aleksander Danielewski. Zawodnik Uniwersytetu Oakland został wybrany Pływakiem Tygodnia w konferencji Horizon League.

NCAA: Kolejne zwycięstwa Polaków

Szymon Gagatek 2014-10-12 21:41

Jerzy Twarowski i Barbara Wasilewska dopiero rozpoczynają przygodę z pływaniem za oceanem. W sobotę oboje wzięli udział w wewnątrzuczelnianych zawodach pokazowych swoich uczelni. Wasilewska już na początku sezonu pokazała, że powinna być wiodącą zawodniczką długodystansową w drużynie z północnego Teksasu. Dobrze spisywali się też pozostali Polacy.

NCAA: Szybki Werner, rekordowy Danielewski

Szymon Gagatek 2014-10-12 14:26

Paweł Werner kontynuuje dobrą passę z All-Florida Invitational. W spotkaniu z Louisiana State University Polak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem dowolnym i pomógł kolegom w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa nad rywalami. Rekordem obiektu w Milwaukee popisał się natomiast zawodnik Uniwersytetu Oakland, Aleksander Danielewski!

NCAA: Dominacja Wilk w starciu z Washington State

Szymon Gagatek 2014-10-10 19:50

Kobieca drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii udanie rozpoczęła sezon w lidze NCAA. Zawodniczki Trojans pokonały 150-106 ekipę Washington State University. Spory wkład w ten sukces miała nasza reprezentantka, Katarzyna Wilk, która indywidualnie wygrała rywalizację na 50 i 100 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Werner oczarował Troya!

Szymon Gagatek 2014-10-08 00:22

Sezon rozgrywek NCAA rozkręca się na dobre! Już w poprzednim tygodniu część uczelni przystąpiła do zmagań, w ten weekend do gry weszło znacznie więcej uniwersytetów, wśród których znalazły się i takie, w których na co dzień trenują Polacy. Mocnym uderzeniem rok akademicki rozpoczął Paweł Werner, który swoimi występami na All Florida Invitational oczarował nawet swojego trenera, słynnego Gregga Troy'a!

Mistrzostwa świata nie dla Phelpsa!

Szymon Gagatek 2014-10-06 23:22

Amerykańska Federacja Pływacka (USA Swimming) okazała się bardzo surowa dla Michaela Phelpsa. Amerykanin, który w ubiegłym tygodniu został przyłapany na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, został zawieszony na sześć miesięcy, stracił stypendium, ale przede wszystkim został wycofany z kadry narodowej na mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w Kazaniu!