Świat

Kopenhaga 2017: Węgierskie gwiazdy powalczą w Danii

Szymon Gagatek 2017-11-15 16:27

Bardzo mocną reprezentację, pełną gwiazd światowego pływania, przyślą na mistrzostwa Europy na krótkim basenie Węgrzy. Do Kopenhagi uda się 33-osobowa kadra, na czele z Katinką Hosszu i Laszlo Csehem. Zwycięzcy klasyfikacji medalowej poprzedniego czempionatu w Netanji będą mieć duże szanse na powtórzenie tego wyczynu w połowie grudnia.

PŚ: Sjoestroem i le Clos bliżej końcowego triumfu

Szymon Gagatek 2017-11-15 12:11

Drugi dzień przedostatnich zawodów Pucharu Świata w tym sezonie, odbywających się w japońskim Tokio, przebiegał pod znakiem zwycięstw faworytów. Sarah Sjoestroem i Chad le Clos wykonali kolejny krok w kierunku triumfu w klasyfikacji generalnej całego cyklu, sięgając po pierwsze miejsca odpowiednio na 100 i 200 m stylem motylkowym.

PŚ: Seto znów rekordowy

Szymon Gagatek 2017-11-14 17:06

Już kilka dni temu, na zawodach Pucharu Świata w Pekinie, Dayia Seto pokazał się z bardzo dobrej strony. Po efektownym występie poprawił rekord całego cyklu na 400 m stylem zmiennym. Podobnego wyczynu dokonał dziś na o połowę krótszym dystansie. Co wiecej, dokonał tego przed własną publicznością, na pływalni w Tokio.

Kopenhaga 2017: Gospodarze odsłaniają karty

Szymon Gagatek 2017-11-13 18:55
Trzydzieści siedem osób będzie liczyła kadra Duńczyków na mistrzostwa Europy, które za dokładnie miesiąc rozpoczną się w stolicy ich kraju, Kopenhadze. W Royal Arenie nie zabraknie Pernille Blume, Mie Nielsen czy Rikke Moeller Pedersen. Swoje reprezentacje na najważniejszą imprezę tej zimy ogłosiły też pozostałe skandynawskie kraje.

PŚ: Juniorskie rekordy w Pekinie

Szymon Gagatek 2017-11-11 15:50

Dwa rekordy świata juniorów zostały ustanowione podczas drugiego dnia zmagań w Pucharze Świata w Pekinie. Najpierw topowym osiągnięciem popisał się najlepszy zawodnik czempionatu globu juniorów z Indianapolis Michael Andrew, a pod koniec dzisiejszej rywalizacji nowy rekord świata juniorów, a zarazem rekord Azji poprawiła 15-letnia Chinka Wang Jianjiahe.

PŚ Pekin: Chinka najszybszą juniorką na świecie!

Szymon Gagatek 2017-11-10 17:52
Bez udziału Polaków rozpoczęła się dziś rywalizacja w kolejnym przystanku tegorocznej edycji Pucharu Świata w Pekinie. Już w piątkowej sesji finałowej na pływalni olimpijskiej padł rekord świata juniorów w konkurencji 400m stylem dowolnym, rekord Pucharu Świata na dystansie 400m stylem zmiennym, a liderzy nie przestali zachwycać formą.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 2.11

Szymon Gagatek 2017-11-02 17:57

Liczna reprezentacja Trójkolorowych na mistrzostwa Europy w Kopenhadze; medalistka mistrzostw świata zawieszona za stosowanie niedozwolonych środków; Gabriele Detti nie wystartuje w Pucharze Świata z powodu kontuzji; Prezydent Europejskiej Federacji Pływackiej z wizytą w Azerbejdżanie - oto dzisiejszy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

NCAA: Kolejne polskie starty za oceanem

Jan Urbaniak 2017-10-31 18:57
W miniony weekend, jak co tydzień, wiele się działo w lidze akademickiej za oceanem. Sezon rozgrywek NCAA powoli się rozkręca, przez co możemy podziwiać coraz więcej polskich zawodników w pojedynkach międzyuczelnianych. Jak tym razem prezentowali się najlepsi? Oto nasze podsumowanie startów biało-czerwonych.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 30.10

Szymon Gagatek 2017-10-30 18:00
Australijczycy wybrali najlepszych pływaków sezonu; sprawa Ryan'a Lochte nadal na wokandzie; Chińczycy zorganizują Uroczystą Galę "Wieczór Gwiazd"; brytyjscy pływacy powiedzą sobie sakramentalne "tak" - oto skrót wydarzeń, które znalazły się dziś w Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 28.10

Szymon Gagatek 2017-10-28 16:45

Jeden z najlepszych brazylijskich zmiennistów zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu; Amerykanie wybrali nowego dyrektora generalnego kadry narodowej; włoscy pływacy wiedzą już, gdzie będą przygotowywać się do igrzysk w Tokio; Cesar Cielo szykuje formę na mistrzostwa świata na krótkim basenie - oto dzisiejszy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Dwudzieste szóste złoto Seebohm

Szymon Gagatek 2017-10-28 14:28

W piątek Emily Seebohm została najbardziej utytułowaną pływaczką w historii mistrzostw Australii na krótkim basenie, a już dzień później, na zakończenie trzydniowych zawodów w Adelajdzie, dołożyła do swojej kolekcji kolejne złoto. Tym razem 25-latka stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Kolejny rekordowy występ Cate Campbell

Szymon Gagatek 2017-10-27 22:44

Po rewelacyjnym występie podczas pierwszego dnia mistrzostw Australii na krótkim basenie i ustanowieniu rekordu świata na 100 m stylem dowolnym, Cate Campbell ponownie zaimponowała formą. Pływaczka z Antypodów w piątek triumfowała w Adelajdzie na dystansie o połowę krótszym, poprawiając najlepszy wynik w historii swojego kraju.

Campbell nie powiedziała ostatniego słowa! Rekord świata w Adelajdzie

Szymon Gagatek 2017-10-26 20:51

Niesamowity wynik Cate Campbell był ozdobą pierwszego dnia mistrzostw Australii na krótkim basenie w Adelajdzie. Dwudziestopięciolatka w wielkim stylu odzyskała rekord świata na dystansie 100 m stylem dowolnym, niebezpiecznie zbliżając się go granicy pięćdziesięciu sekund! W sesji finałowej świetnie spisały się też inne gwiazdy.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 26.10

Szymon Gagatek 2017-10-26 13:49

Włoscy pływacy najlepsi w tegorocznym cyklu Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych; pobyt Ruty Meilutyte w Australii spowodował przesunięcie premiery dokumentu o Litwince; Irlandczycy ogłosili skład kadry na mistrzostwa Europy; Fred Vergnoux może już wkrótce wrócić do ojczyzny - to skrót wydarzeń, które znajdziecie w naszym dzisiejszym przeglądzie.

NCAA: Świtkowski już wygrywa

Jan Urbaniak 2017-10-24 16:40
Ostatnie weekendy października to już tradycyjnie początek międzyuczelnianych pojedynków w Stanach Zjednoczonych. Jak co roku w lidze NCAA obecnych jest wielu Polaków. Niektórzy z nich, jak Jan Świtkowski czy też Klaudia Naziębło, już na starcie sezonu prezentują dobrą formę. Jak nasi reprezentanci wypadli w ostatnich dniach?

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 24.10

Szymon Gagatek 2017-10-24 09:27
Australijska pływaczka oczyszczona z zarzutów; Holendrzy biją rekordy; niemieccy sportowcy utworzyli nową organizację; legenda długich dystansów w nowej roli – oto skrót najważniejszych wydarzeń, które znalazły się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 21.10

Szymon Gagatek 2017-10-21 00:05
Anglicy ogłosili skład na grudniowe mistrzostwa Europy w Kopenhadze; amerykańska pływaczka uhonorowana nagrodą dla sportsmenki roku; tajemnicza kontuzja mistrzyni świata; najczęściej dekorowany w olimpijskiej historii chiński pływak został magistrem – oto wydarzenia, które znalazły się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 20.10

Szymon Gagatek 2017-10-20 09:22

Brytyjczycy nie wystartują na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Meksyku; czołowa szwajcarska pływaczka postanowiła zakończyć karierę; uruchomiono petycję w sprawie nazwania pływalni olimpijskiej na igrzyska w Paryżu w 2024 roku; Brazylijczycy ponownie najlepsi w Raia Rapida - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!