Świat

Euro Meet: Podzielili się wygraną

Joanna Kwatera 2018-01-28 23:21
Trzeciego, ostatniego dnia zmagań w zawodach Euro Meet w Luxemburgu Polakom nie udało się już stanąć na podium, choć bliski tej sztuki był znów Hubert Szabłowski. Znakomite ściganie na pływalni d’Cogue zaowocowało w cztery nowe rekordy mitingu i kilka klasowych rezultatów. Z dobrej strony oprócz faworytów pokazał się też rosyjski talent Kliment Kolesnikov.

Euro Meet: Polak dwukrotnie na podium!

Joanna Kwatera 2018-01-27 22:21
Dwa medale podczas drugiego dnia zmagań zawodów Euro Meet w Luxemburgu zdobył polski żabkarz Hubert Szabłowski, który znów rewelacyjnie zaprezentował się w pierwszym tegorocznym sprawdzianie formy na pływalni o rozmiarach olimpijskich. Ponadto w obiekcie d’Cogue pływacy poprawili aż cztery rekordy mitingu, a dwukrotnie robił to Ben Proud.

Euro Meet: Rekord mitingu Govorova

Joanna Kwatera 2018-01-26 23:45
Podczas pierwszego dnia zawodów Euro Meet w Luxemburgu rozegrane zostały tylko cztery wyścigi finałowe, a aż trzy zwycięstwa zgarnęli reprezentanci Niemiec. Znakomitym rezultatem popisał się natomiast w eliminacjach Andriy Govorov, który uzyskał najlepszy czas na dystansie 50m stylem motylkowym, poprawiając rekord mitingu.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 24.01

Joanna Kwatera 2018-01-24 13:37
Australijska sprinterka już w wybornej formie, islandzka żabkarka kończy wyczynową karierę, znakomita obsada zawodów w Luxemburgu, Polak pływakiem tygodnia za oceanem - oto informacje, które znalazły się w dzisiejszym Przeglądzie Pływackich Wydarzeń!

Flanders Swimming Cup: Szybki początek sezonu!

Joanna Kwatera 2018-01-22 21:35
W zeszłym tygodniu tegoroczne zmagania na długiej pływalni zainaugurowali Amerykanie, a w miniony weekend swoją dyspozycję podczas zmagań w piętnastej jubileuszowej edycji Flanders Speedo Cup sprawdzali Europejczycy. Do stolicy Belgii przybyła mocna ekipa z Holandii z Ranomi Kromowidjojo na czele, ale znakomite występy zaliczyli także Marco Koch i Danas Rapsys.

TYR PSS: Dominacja obcokrajowców na dystansach

Joanna Kwatera 2018-01-15 15:53
Ostatniego dnia pływackich zmagań w zawodach z cyklu TYR Pro Swim Series zawodnicy ścigali się tylko w jednej konkurencji. Swoje pole do popisu w niedzielę mieli długodystansowcy, a na 1500m stylem dowolnym zwyciężali Chilijka i Japończyk. Ostatnia konkurencja miała również nieznaczny wpływ na wyłonienie liderów cyklu po pierwszym przystanku w Austin.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 14.01

Szymon Gagatek 2018-01-14 16:10

Najważniejsze pływackie imprezy 2018 roku zobaczymy w Telewizji Polskiej; już w poniedziałek początek rejestracji na mistrzostwa Europy Masters; LEN ma w planach zorganizowanie cyklu zawodów o Puchar Europy; wielka gwiazda nie wystartuje na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Gold Coast - wracamy z kolejnym Pływackim Przeglądem Wydarzeń!

TYR PSS: Nowa formuła, niesamowicie szybka Hannis!

Joanna Kwatera 2018-01-14 14:53
Trzeci dzień pływackich zmagań w TYR Pro Swim Series w Austin obfitował w nowe konkurencje, które od 2018 roku zostały włączone do prestiżowego amerykańskiego cyklu tych rozgrywek. Najpierw wyłoniono najlepszych sprinterów, a później zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego „tajemniczego zmiennisty”, wzbudzając tym mnóstwo emocji.

TYR PSS: Juniorzy w natarciu

Joanna Kwatera 2018-01-13 16:22
Doskonałe występy zawodników z kategorii juniorskich były ozdobą drugiego dnia rywalizacji w TYR Pro Swim Series w Austin. Na pływalni Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center błyszczeli również medaliści ostatnich mistrzostw świata, które odbyły się na Węgrzech, a dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał w piątek Chase Kalisz.

TYR PSS: Amerykanie vs Chińczycy

Joanna Kwatera 2018-01-12 09:21
W Austin wystartowała kolejna edycja zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series i choć to dopiero początek sezonu kibice byli świadkami kilku naprawdę niezłych występów. W czwartek rywalizacja stała na dobrym poziomie, a prym wiedli olimpijczycy oraz medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Wygrywali jednak nie tylko Amerykanie.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 9.01

Joanna Kwatera 2018-01-09 12:47
Katinka Hosszu na rozdrożu, gwiazdy na liście pierwszego przystanku TYR Pro Swim Series, Anglicy ogłosili skład reprezentacji pływaków na Igrzyska Wspólnoty Narodów, włoska żabkarka zakończyła karierę – oto garść informacji, która znalazła się w dzisiejszym Przeglądzie Pływackich Wydarzeń!

Wszystkie rekordy świata 2017 w jednym miejscu! [WIDEO]

Szymon Gagatek 2017-12-31 13:24

W trakcie ostatnich dwunastu miesięcy najlepsi zawodnicy aż dwadzieścia cztery raz ustanawiali rekordy globu. Rok 2017 mocnym akcentem rozpoczął Ippei Watanabe, a zakończył Kliment Kolesnikow. Na światowych pływalniach rządziły jednak przede wszystkim kobiety. W sylwestrowe popołudnie tradycyjnie zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie historyczne rezultaty!

Kopenhaga 2017: Rekordowy Stokowski, medale były w zasięgu

Szymon Gagatek 2017-12-17 23:11
Ostatniego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze polskim pływakom nie udało się już powiększyć dorobku medalowego, choć dwukrotnie byli tej sztuki niezwykle blisko. Konrad Czerniak i sztafeta męska 4x50m stylem zmiennym otarli się w dzisiejszej sesji finałowej o podium, a Kacper Stokowski aż dwukrotnie poprawiał rekord Polski 18-latków w sprincie stylem grzbietowym.

Kopenhaga 2017: Sztafety znów powalczą o laury!

Szymon Gagatek 2017-12-17 15:43
Kacper Stokowski oraz dwie polskie sztafety wywalczyły prawo startu w popołudniowej sesji finałowej. W ostatnim dniu zmagań w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze nasi reprezentanci wystąpią w czterech finałach, a na piąty duże szanse ma jeszcze zawodnik G-8 Bielany Warszawa.

Kopenhaga 2017: Srebrna Alicja!

Szymon Gagatek 2017-12-16 22:23
Znakomicie zakończyła się dla nas sobotnia sesja finałowa mistrzostw Europy w Kopenhadze, w której w przedostatnim wyścigu medalowym dzisiejszego dnia, na drugim stopniu podium stanęła Alicja Tchórz. Rewelacyjną postawę zaprezentował także Michał Chudy oraz sztafeta 4x50m stylem dowolnym mix, która otarła się o medal, bijąc rekord kraju.

Kopenhaga 2017: Kolejny błysk sztafety

Szymon Gagatek 2017-12-16 12:35
Prawie w komplecie polscy pływacy awansowali do popołudniowej sesji finałowej, która rozpocznie się o godzinie 17. Rano znakomicie zaprezentowała się nasza sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym, która zajęła w eliminacjach drugą lokatę. Konrad Czerniak, Michał Chudy i Alicja Tchórz natomiast przebrnęli eliminacje w aż dwóch konkurencjach.

Wojskowe MŚ: Rekordowy występ Majchrzaka!

Szymon Gagatek 2017-12-15 22:00

Fantastyczny występ Kacpra Majchrzaka na dystansie 100 m stylem dowolnym był ozdobą ostatniego dnia mistrzostw świata wojskowych w wykonaniu reprezentantów Polski. Zawodnik Warty Poznań zdobył srebro, ustanawiając swój rekord życiowy. Na podium stanęła jeszcze nasza męska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym.

Kopenhaga 2017: Sprinterzy tuż za podium!

Szymon Gagatek 2017-12-15 20:16

Zaledwie trzech setnych sekundy zabrakło dziś Pawłowi Juraszkowi, by stanąć na podium mistrzostw Europy na krótkim basenie na dystansie 50 m stylem dowolnym! W swojej koronnej konkurencji nasz sprinter był też o włos od poprawienia rekordu kraju. Tuż za nim w finałowym wyścigu finiszował drugi z reprezentantów Polski, Konrad Czerniak.