Polska

Lublin 2018: Piechotą po rekord!

Joanna Kwatera 2018-12-19 04:36
Od mocnego uderzenia rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasi najlepsi pływacy. Pierwszego dnia zmagań kibice zgromadzeni na pływalni Aqua Lublin byli świadkami aż sześciu nowych rekordów Polski, w tym dwóch seniorskich. Na dystansach rządzili Wojciech Wojdak i Paulina Piechota, która okrasiła swój występ rekordem kraju!

Lublin 2018: Wysyp rekordów na początek!

Joanna Kwatera 2018-12-19 02:57

Od mocnego uderzenia rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasi najlepsi pływacy. Pierwszego dnia zmagań kibice zgromadzeni na pływalni Aqua Lublin byli świadkami aż sześciu nowych rekordów Polski, w tym dwóch seniorskich. Najbardziej wartościowymi wynikami mogli poszczycić się dziś jednak Katarzyna Wasick i Wojciech Wojdak.

MP 15-latków: Niespodziewane rozstrzygnięcia

Joanna Kwatera 2018-12-17 02:12
15-latkowie aż do ostatniego dnia mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej kazali kibicom czekać na rekordy w konkurencjach indywidualnych, ale za to w niedziele ustanowili ich aż dwa. Dziś na listę rekordzistów wpisali się Paweł Uryniuk i Jan Zubik. Najlepszymi zawodnikami tej imprezy zostali Marta Klimek i Michał Daszkiewicz.

Mp 16-latków: Kapitalny występ Jackowskiego!

Joanna Kwatera 2018-12-17 00:44
Ostatniego dnia mistrzostw Polski 16-latków w Gorzowie Wielkopolskim kibice byli świadkami jeszcze jednego rekordowego wyniku, a tym razem jego autorem był Tomasz Jackowski. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław ustanowił go na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym. Kolejne trzy złote krążki wywalczył dziś także Filip Orlicz.

MP 14-latków: Trójka rekordzistów!

Joanna Kwatera 2018-12-16 21:40
Ostatni dzień mistrzostw Polski juniorów 14-letnich zaowocował w następne trzy rekordowe rezultaty. Komplet zwycięstw z najlepszymi wynikami w historii tej kategorii wiekowej odniósł w stylu grzbietowym Filip Kosiński, a kolejne znakomite występy zanotowali Maciej Konarski i Krzysztof Chmielewski.

MP 15-latków: Polonia Warszawa z kolejnym rekordem!

Joanna Kwatera 2018-12-15 23:04
W Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie od piątku w mistrzostwach Polski juniorów rywalizują 15-latkowie, kibice również byli świadkami rekordu Polski, a znów postarały się o niego zawodniczki Polonii Warszawa. Kolejne triumfy odnosili też Paweł Uryniuk i Aleksandra Knop, stając na najwyższym stopniu podium kilkukrotnie.

MP 16-latków: Rekord Polski Radziszewskiego!

Joanna Kwatera 2018-12-15 21:03
Po wczorajszym fenomenalnym wyniku Zuzanny Herasimowicz na 200m stylem grzbietowym podczas mistrzostw Polski 16-latków w sobotę prym w Ostrowcu Świętokrzyskim wiedli również grzbieciści. Na pływalni Rawszczyzna tym razem o rekordowy rezultat zadbał Krzysztof Radziszewski, a kolejne złote krążki do swojej kolekcji dorzucił Filip Orlicz.

MP 14-latków: Kolejne rekordy juniorskie w Olsztynie!

Joanna Kwatera 2018-12-15 19:40
Kibice w Aquasferze byli w sobotę świadkami kolejnych trzech najlepszych wyników, uzyskanych w historii ścigania juniorów 14-letnich w naszym kraju. Swój szeroki wachlarz możliwości zaprezentowała znów Wiktoria Guść , tym razem odnosząc historyczny sukces na długim dystansie. Genialną formą błysnął też Filip Kosiński, który pokazał, że doskonale potrafi pływać nie tylko stylem grzbietowym.

MP 14-latków: Trzy rekordy na początek!

Joanna Kwatera 2018-12-15 03:56
Znakomita rywalizacja i aż trzy rekordy kraju były ozdobą pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów 14-letnich, które rozpoczęły się w piątek w Olsztynie. W Aquasferze fenomenalnie prezentowała się Wiktoria Guść, która dwukrotnie dobierała się do najlepszego osiągnięcia w historii kraju na 50m stylem dowolnym, a także zanotowała najwyżej punktowany rezultat dnia.

MP 16-latków: Piekielnie szybka Herasimowicz!

Joanna Kwatera 2018-12-15 02:31
Na jedną z faworytek podczas zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w konkurencji 200m stylem grzbietowym wyrosła dziś Zuzanna Herasimowicz. Reprezentantka AZS AWF Warszawa fenomenalnie rozegrała wyścig finałowy wśród grzbiecistek, uzyskując najbardziej wartościowy rezultat pierwszego dnia mistrzostw kraju 16-latków, które rozpoczęły się w Gorzowie Wielkopolskim.

MP 15-latków: Rekordowy pierwszy dzień!

Joanna Kwatera 2018-12-15 01:26
Niezły poziom sportowy, pojedynki budzące wielkie emocje, a także rekord kraju były ozdobą pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów 15-letnich, które rozpoczęły się dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim. O najlepsze osiągnięcie w historii tej kategorii wiekowej poczyniły starania na zakończenie dzisiejszej rywalizacji pływaczki Polonii Warszawa.

MP 16-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 02:54
W Gorzowie Wielkopolskim, gdzie od piątku do niedzieli odbywać się będą mistrzostwa Polski 16-latków, pojawi się niespełna 300 zawodników z całego kraju. Wśród nich postaci, które w świadomości kibiców pływania znaczą coraz więcej. Jak będzie przebiegać rywalizacja o medale? Kto wyróżni się na tle pozostałych pływaków? Sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w trakcie zawodów.

MP 15-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 02:12
Przez najbliższe trzy dni Rawszczyzna będzie miejscem walki o medale mistrzostw Polski 15-latków. Zimowa edycja czempionatu, który odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, będzie okazją do zobaczenia kilku wyróżniających się zawodników, którzy zaczynają odgrywać coraz bardziej znaczące role na krajowym podwórku. Na co warto tym razem zwrócić swoją szczególną uwagę? Sprawdziliśmy to!

MP 14-latków: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-12-14 01:24
Zawodnicy urodzeni w 2004 roku aż do grudnia musieli czekać na swoje pierwsze w życiu rocznikowe mistrzostwa Polski na krótkim basenie. I w końcu się doczekali! Już w piątkowy poranek w Olsztynie rozpoczyna się walka o medale krajowego czempionatu wśród naszych najmłodszych juniorów. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie trzech najbliższych dni.

UWAGA! LICYTACJA!

Iwona Bohosiewicz 2018-12-12 00:48

Zapraszamy serdecznie do licytacji Silesii Swimming Center, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Adama, pływaka z klubu UKS Shark Rudna.

Przedmiotem licytacji jest m.in. unikalny czerwony czepek, trening z Trenerem Kajetanem Załuskim, koszulka, czy skarpetki Silesii Swimming Center.

Szczegółowe informacje na temat licytacji i bezpośredniego wsparcia można przeczytać TUTAJ.

Liga SMS Runda I: Triumf pływaków z Oświęcimia

Joanna Kwatera 2018-12-01 22:39
Szkołą, która zrzesza najlepszych pływaków w Polsce okazał się oświęcimski SMS, który triumfował w pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego wśród 15 zespołów z całego kraju. Wychowankowie z Oświęcimia zgromadzili na swoim koncie 1962 pkt i wyprzedzili w klasyfikacji drużynowej zawodników ze szkoły w Lublinie i z warszawskich Bielan.

Grand Prix w Poznaniu: Polańska i Majchrzak porządzili w Poznaniu!

Joanna Kwatera 2018-11-25 11:39
Do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa w poznańskiej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn rywalizacja stała na niezwykle wyrównanym poziomie, a w czołówce wśród liderów panował ścisk. Ostatecznie z tarczą z tej potyczki wyszli znakomicie dysponowana w ten weekend Aleksandra Polańska i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Niełatwe pojedynki

Joanna Kwatera 2018-11-24 21:55
Znakomite ściganie w bloku popołudniowym wypełniło kilka wieczornych godzin zmagań pływaków w poznańskich Termach Maltańskich, a pojedynki na styku były zapewne przedsmakiem tego co będzie działo się za niecały miesiąc podczas zimowych mistrzostw kraju seniorów i młodzieżowców. Po pierwszym dniu rywalizacji liderami klasyfikacji generalnej są Aleksandra Knop i Kacper Majchrzak.