Polska

AMP 2019: Studenci powalczą w Lublinie

Szymon Gagatek 2019-04-04 17:36

Ponad 800 studentów z całej Polski pojawi się na starcie dwudniowych Akademickich Mistrzostw Polski, które już w piątkowy poranek rozpoczną się w Lublinie. Rywalizacja o medale przyciągnęła wielu zawodników z krajowej czołówki, ale na liście startowej pojawiają się też znaczące nazwiska, których na największych pływackich imprezach w ostatnim czasie nie widzieliśmy.

To już dziś! Dzień otwarty w SMS Oświęcim

Iwona Bohosiewicz 2019-04-04 08:29
Oświęcimska Szkoła Mistrzostwa Sportowego otwiera swoje drzwi dla zawodników chętnych do kontynuacji swojej pływackiej kariery na poziomie liceum w sezonie 2019/2020. Szkoła, w której stawiał pierwsze kroki oraz szlifował swój talent Paweł Korzeniowski zaprasza do zapoznania się z obiektami sportowymi, internatem i szkoły. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w dobrej atmosferze pod okiem znakomitych szkoleniowców odwiedź nas 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 17.00.

Dzień otwarty SMS Wrocław, 27.04.2019

Iwona Bohosiewicz 2019-04-04 00:20
To właśnie Ciebie szukamy więc wpadnij do nas do Wrocławia w sobotę, 27.04.2019 na dni otwarte i weź udział w rekrutacji do naszych klas pływackich SMS. Gwarantujemy mocną ekipę (trenerów i zawodników), pływanie od ściany do ściany w 50 metrowych odcinkach, internat nówka sztuka w pobliżu basenu, no i szkołę, dzięki której Twój umysł będzie trenował do życiowego maratonu w znakomitym gronie kreatywnych nauczycieli.

Grand Prix w Lublinie: Czerniak powraca na szczyt!Zwycięska Tchórz!

Joanna Kwatera 2019-03-24 22:40
W niedzielnej rywalizacji w Grand Prix Polski w Lublinie kibice byli świadkami jednego rekordowego rezultatu, uzyskanego przez juniorów, a także kilku ciekawych pojedynków w drodze po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej lubelskich zawodów. Na szczyt powrócił tu reprezentant gospodarzy Konrad Czerniak, a wśród kobiet zdecydowanie triumfowała Alicja Tchórz.

Grand Prix w Lublinie: Tchórz po sprintersku!

Joanna Kwatera 2019-03-23 23:12
Autorką najbardziej wartościowego rezultatu w sesji popołudniowej zawodów Grand Prix Polski w Lublinie znów okazała się Alicja Tchórz, a jej występ w sprincie stylem grzbietowym wzbudził niemałe uznanie kibiców. Popołudniu w Aqua Lublin z dobrej strony pokazali się sprinterzy, a także na najdłuższym dystansie kraulowym Wojciech Wojdak.

Grand Prix w Lublinie: Kolejny obicujący występ Tchórz! Sztandera blisko rekordu kraju!

Joanna Kwatera 2019-03-23 21:35
Alicja Tchórz po raz kolejny udowodniła, że na tym etapie przygotowań znajduje się w doskonałej dyspozycji, osiągając znakomity rezultat w konkurencji 100m stylem grzbietowym podczas pierwszego dnia zmagań Grand Prix Polski w Lublinie. W porannym bloku z dobrej strony pokazała się również Dominika Sztandera, która otarła się o rekord kraju.

SMS Lublin poszukuje trenera!

Iwona Bohosiewicz 2019-03-23 11:31
Dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie informuje, że w związku z funkcjonowaniem SMS Lublin, ogłasza rekrutację na stanowisko nauczyciela-trenera pływania do prowadzenia zajęć szkoleniowych od 01.09.2019 r.

Grand Prix w Lublinie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-03-23 07:17
Już za 53 dni w olsztyńskiej Aquasferze rozpocznie się rywalizacja podczas letnich mistrzostw Polski. To oznacza, że nadeszła najwyższa pora na pierwszy poważny sprawdzian krajowej czołówki na długim basenie. W trakcie najbliższego weekendu w Lublinie odbędą się zawody Arena Grand Prix, nie mogliśmy więc odpuścić sprawdzenia, na co tym razem warto zwrócić uwagę z perspektywy trybun.

#pomagamywygrywac - pomóż potrzebującym pływakom!

Joanna Kwatera 2019-03-13 09:25
Firma H2O shop.pl rozpoczęła szczytną akcję, mającą na celu zebranie środków na wsparcie potrzebujących osób mających związek z pływaniem. Poniżej przedstawiamy list od właściciela H2O Shop, w którym Pan Jacek Kryger tłumaczy szczegóły całego przedsięwzięcia. Zaangażujmy się i pomóżmy! By dołożyć swoją cegiełkę, potrzeba naprawdę niewiele.

KMPJ Warszawa 2019: Pierwszy tytuł dla Bielan!

Joanna Kwatera 2019-03-12 01:29
Od piątku do soboty na pływalni Centrum Rekreacyjno-Sportowego na warszawskich Bielanach odbyły się pierwsze Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Na starcie tych zawodów pojawiło się zaledwie siedem ekip, a gospodarze nie okazali się gościnni i dzięki zdecydowanie najlepszej formie sportowej zgarnęli zaszczytne trofeum dla najlepszej juniorskiej drużyny.

Najgłębszy basen świata powstaje w Polsce!

Szymon Gagatek 2019-03-06 13:28
Już jesienią tego roku w podwarszawskim Mszczonowie zostanie oddany do użytku najgłębszy basen nurkowy na świecie! Unikatowość projektu nazwanego Deepspot związana jest nie tylko z jego rozmiarami, ale także przejrzystością wody. Krystaliczna toń zagwarantuje użytkownikom basenu niezwykłe doznania. Co więcej, basen będzie tak głęboki jak wysoki jest piętnastopiętrowy budynek!

Juniorzy podbili Lublin. Sprawdzian formy kadrowiczów.

Joanna Kwatera 2019-03-03 00:12
W Lublinie odbyły się w sobotę ogólnopolskie zawody pływackie w ramach Memoriału Henryka Kosakowskiego. Przy okazji znakomitej rywalizacji w kategoriach juniorskich na pływalni Aqua Lublin pojawili się kadrowicze, którzy od niemal tygodnia trenują tu na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w ramach przygotowań do mistrzostw świata w Gwangju.

Grand Prix w Kozienicach: Powrót na szczyt Tchórz i Wojdaka

Joanna Kwatera 2019-02-24 19:21
Do ostatniej konkurencji musieli czekać kibice w Kozienicach by poznać zwycięzców pierwszych w tym roku zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. W swoim stylu sprawę na dystansie sprinterskim stylem grzbietowym „załatwiła” Alicja Tchórz, a dzieła pomyślnie dokończył też Wojciech Wojdak, który zapewnił sobie wygraną po rywalizacji na 800m stylem dowolnym.

Grand Prix w Kozienicach: Koleżeńskie porachunki

Joanna Kwatera 2019-02-23 21:35
W sobotnim popołudniowym bloku zawodów z cyklu Arena Gran Prix Polski pojawiła się Alicja Tchórz i rywalizacja o końcowe zwycięstwo w tej imprezie pomiędzy koleżankami z Juvenii Wrocław rozgorzała na dobre. Wieczorem jednak to Dominika Sztandera wykazała się najlepiej punktowanym rezultatem błyszcząc formą w sprincie żabkarskim.

Grand Prix w Kozienicach: Szybka Piechota

Joanna Kwatera 2019-02-23 17:01
W Kozienicach polscy pływacy zainaugurowali pierwsze w tym roku zmagania w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Polski i już w pierwszym bloku z dobrej strony pokazali się zawodnicy z czołówki krajowej. Całkiem niezłą formę zaprezentowała Dominika Sztandera, uzyskując solidny wynik na 100m stylem klasycznym oraz Paulina Piechota w rywalizacji długodystansowców. W dwóch konkurencjach triumfował Michał Poprawa.

Grand Prix w Kozienicach: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-02-22 18:21
Czas wznowić cykl Arena Grand Prix w sezonie 2018/2019! Przed nami tradycyjne zawody Pucharu Polski w Kozienicach, inaugurujące zmagania najlepszych pływaków w naszym kraju w 2019 roku. Z tej okazji nie mogło zabraknąć naszej zapowiedzi. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas weekendowych zmagań przy ulicy Legionów 4.

Znamy minima na imprezy międzynarodowe!

Szymon Gagatek 2019-02-20 11:54

Letnie miesiące będą w tym roku obfitować w rozmaite zawody międzynarodowe z udziałem reprezentantów Polski. We wtorek na stronie Polskiego Związku Pływackiego zostały opublikowane szczegółowe kryteria kwalifikacyjne na najważniejsze imprezy tego sezonu. Wiemy już zatem, co trzeba zrobić, by wystartować na mistrzostwach świata, Uniwersjadzie czy czempionacie globu wśród juniorów.

PŁYWACKI NEWSLETTER SMS

Iwona Bohosiewicz 2019-02-15 22:39

PŁYWACKI NEWSLETTER SMS to miejsce gdzie znaleźć można unikalne treści, ciekawostki oraz informacje pływackie, warsztaty, obozy i wydarzenia, których już nigdy się nie przegapi. Newsletter jest w całości bezpłatny.

Harmonogram newslettera na kolejne tygodnie:
- Dlaczego dzieci odchodzą ze sportu i jak temu zapobiec
- Miejsca i terminy letnich technicznych obozów pływackich
- Plakat pływacki - (możliwość pobrania i wydruku w dużym formacie)
- Ćwiczenia pływackie - ćwiczenie demonstrujące krok po kroku jego założenia i cele
- Konkurs