Polska

PLP: Małopolski kolektyw

Szymon Gagatek 2015-04-18 01:04

Zawodnicy z Małopolski wygrali tylko dwie konkurencje podczas pierwszego bloku Polskiej Ligi Pływackiej w Warszawie, w zestawieniach punktowych kobiet i mężczyzn zajmują drugie miejsca, ale to właśnie drużyna z południa naszego kraju prowadzi w klasyfikacji generalnej zawodów! W grze o ostateczny triumf wciąż liczą się również pływacy z Dolnego Śląska i województwa mazowieckiego.

Drugi dzień MPJ – niepełnosprawnych, Biskup ponownie z rekordem!

Marcin Ryszka 2015-04-12 16:20

Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych przeszły już do historii. Drugi dzień tak jak i pierwszy dostarczył wielu emocji.

Dzień pierwszy MPJ niepełnosprawnych – rekordowy Biskup, Jabłońska w formie

Marcin Ryszka 2015-04-12 12:38

Za nami pierwszy dzień zmagań rozgrywanych na pływalni w Tychach Mistrzostw Polski juniorów niepełnosprawnych. Gwiazdy nie zawiodły, ale co ważne padło również kilka wartościowych wyników uzyskanych przez mniej znane nazwiska. Aby pokrótce opisać przepisy w pływaniu niepełnosprawnych należy powiedzieć, że zawodnicy ścigają się w 13 grupach startowych. Od S1 do S 10 zawodnicy z narządu ruchu (S1 najciężej, a S 10 najmniej poszkodowani). Natomiast grupy S11 do S13 to narząd wzroku (S11 niewidomi, S12 i S13 słabo widzący).

Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych – zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-04-09 16:10

Już w najbliższy weekend na 25-metrowej pływalni w Tychach odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych w pływaniu. Dla pływaków z niepełnosprawnością docelową imprezą w tym roku są mistrzostwa świata w Glasgow, które odbędą się w lipcu, ale nie można zapominać o młodszych rocznikach, bo wiadomo nie od dziś, gdy nie ma się juniora, nie będzie się miało seniora.

PLP: Gospodarze odsłonili karty!

Szymon Gagatek 2015-04-06 12:21

Województwo mazowieckie zadebiutuje w połowie kwietnia w rozgrywkach Polskiej Ligi Pływackiej. Nie mogło być inaczej, skoro zawody zostaną zorganizowane na obiekcie Warszawianki, w stolicy naszego kraju. Gospodarze imprezy wystawią dwie reprezentacje: jedną złożoną z najlepszych zawodników okręgu w kategorii Open i drugą, w której znaleźli się najzdolniejsi juniorzy.

Prosto na sam szczyt – sylwetka Karola Zbutowicza

Paulina Lach 2015-04-04 15:12

W ten przedświąteczny dzień czas na sylwetkę kolejnego zawodnika, który wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Kogo tym razem? Na jego temat cały czas jest głośno. Niesamowity, nieprzewidywalny, zaskakujący - takimi przymiotnikami opisywany jest zawodnik wywodzący się z Olsztyna, Karol Zbutowicz. Jest on jednym z 27 juniorów, którzy podczas niedawnych rocznikowych mistrzostw Polski zapewnili sobie bilety na pokład samolotu do stolicy Azerbejdżanu - Baku.

Walka do samego końca - Sylwetka Michała Chudego

Paulina Lach 2015-04-02 21:39

Po zaledwie dniu przerwy wracamy z cyklem przedstawiającym zawodników, którzy w trakcie zimowych mistrzostw Polski juniorów uzyskali minima, uprawniające do startu na czerwcowych Igrzyskach Europejskich w Baku. Kolejny pod lupę trafił zawodnik wywodzący się z Rawicza i trenujący w miejscowym Wodniku - Michał Chudy.

Ciężka praca popłaca - sylwetka Adrianny Niewiadomskiej

Paulina Lach 2015-04-01 20:30

Po krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu artykułów przedstawiających sylwetki juniorów, którzy wywalczyli minima na Igrzyska Europejskie w Baku. Tym razem bohaterką będzie 16-letnia Adrianna Niewiadomska, zawodniczka, która na co dzień trenuje w UKS GOS Raszyn, niewielkim klubie koło Warszawy.

ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2015-03-26 21:43

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza zawodników chętnych do kontynuacji swojej pływackiej kariery na poziomie gimnazjum oraz liceum w sezonie 2015/2016. Patronat nad naszymi klasami mistrzostwa sportowego w pływaniu sprawuje Polski Związek Pływacki.

Prowadzimy nabór do:

•klasy I Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 czerwca 2015 r.

•klasy I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 kwietnia 2015 r. 

W ślad za Kawęckim - sylwetka Jakuba Skierki

Paulina Lach 2015-03-25 17:48

Następny w kolejce w naszym cyklu przedstawiających juniorów, którzy wywalczyli kwalifikację na Igrzyska Europejskie w Baku, jest zawodnik wywodzący się z Kartuz - małej miejscowości koło Gdańska - Jakub Skierka. Swoje pierwsze kroki w pływaniu postawił, gdy ciocia w wieku 7 lat zapisała go do klasy o profilu pływackim. Kuba od zawsze trenuje w klubie "Trops Kartuzy", a jego trenerem jest pan Arkadiusz Zalewski, który odgrywa ważną rolę w jego życiu.

Bo najważniejszy jest cel - sylwetka Damiana Chrzanowskiego

Paulina Lach 2015-03-22 22:33

Kolejnym zawodnikiem, który podczas rocznikowych mistrzostw Polski zrobił imponujący wynik, zapewniający mu wyjazd do stolicy Azerbejdżanu na Igrzyska Europejskie, które odbędą się już w czerwcu, jest Damian "Chrzanek" Chrzanowski, trenujący w klubie KP MZOS Płock. Dziś prezentujemy jego sylwetkę.

Ostrowiec 2015: Solak o krok od Baku

Szymon Gagatek 2015-03-07 01:19

W tym roku, z uwagi na możliwośc uzyskania minimum na Igrzyska Europejskie, rywalizacja dziewcząt na zimowych mistrzostwach Polski 15-latków wysuwa się na pierwszy plan. Po udanym początku dnia i wypełnieniu kryterium Polskiego Związku Pływackiego na dystansie 50 m stylem dowolnym przez Katarzynę Rogowską, już żadnej z naszych zawodniczek nie udało się wywalczyć biletu do Baku. Najbliżej na dystansie 100 m stylem motylkowym była Anna Solak.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 7.)

Szymon Gagatek 2015-03-02 16:38

Już w piątek rozpocznie się pierwsza impreza kwalifikacyjna na premierowe Igrzyska Europejskie, które zostaną zorganizowane w Baku. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjadą najlepsi piętnastolatkowie, a bilety do stolicy Azerbejdżanu na Rawszczyźnie będą mogły wywalczyć dziewczęta. Za nami zmagania podczas Grand Prix Pucharu Polski w Kozienicach. Którzy juniorzy spisywali się tam najlepiej?

Ogólnopolska Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania Katowice 2015

Iwona Bohosiewicz 2015-02-26 00:26

Już po raz trzeci na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki odbyła się Ogólnopolska Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania. Tegoroczna edycja zgromadziła prawie 300 uczestników z całego kraju, którzy spędzili sobotni dzień na zgłębianiu tajników sportu pływackiego.

PŁYWACKIE WALENTYNKI DLA NAJMŁODSZYCH

Joanna Kwatera 2015-02-19 12:55

W walentynkowy poranek odbyła się w Wieliczce I runda zawodów pływackich z cyklu Puchar Solnego Miasta. W zawodach brało udział 374 zawodników z 26 klubów z Małopolski, a także ze Śląska, Lublina i Raszyna. Zawodnicy były podzielone na dwie tury – najpierw odbyła się rywalizacja dzieci w wieku 9lat i młodszych, a w II turze swoje zmagania rozegrali zawodnicy w wieku 10-14lat.

Forma zawodników, mimo początku sezonu, stała na dość dobrym poziomie, a wśród zawodników mogliśmy obserwować wielu rekordzistów i mistrzów okręgu zarówno małopolskiego jak i śląskiego.

Konferencja „Pokażcie nas w Rio”

Marcin Ryszka 2015-02-17 19:20

25 kwietnia na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja mająca na celu zwiększenie świadomości wśród polskich mediów i społeczeństwa na temat sportu osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Wydarzenie to jest jednym z punktów prowadzonego przez stowarzyszenie „Nie Widzę Przeszkód” projektu o takiej samej nazwie jak tytuł konferencji. 

Ogólnopolska Konferencja dla trenerów, instruktorów i nauczycieli pływania

Iwona Bohosiewicz 2015-01-14 15:02

Już 21.02.2015 na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach odbędzie się kolejna, trzecia, edycja Ogólnopolskiej Konferencji dla trenerów, instruktorów i nauczycieli pływania – „Wybrane problemy treningu pływackiego”. Niezwykła atmosfera oraz licznie dopisująca publiczność sprawiają, iż każda edycja tej imprezy przyciąga na Śląsk czołowych trenerów i zawodników z całego kraju. W zeszłym roku, znakomity brytyjski szkoleniowiec, Jon Rudd oraz polski trener Rafał Perl omawiali zagadnienia związane ze stylem klasycznym.

Ostrowiec 2014: Urbańczyk niepokonana w Ostrowcu

Szymon Gagatek 2014-12-22 20:01

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Alicja Tchórz zakończyły mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim z czterema złotymi medalami w konkurencjach indywidualnych, zostając jednocześnie najbardziej utytułowanymi zawodniczkami krajowego czempionatu. Po swoje ostatnie tytuły sięgnęły odpowiednio na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym.