Polska

Szesnastka na EYOF wybrana

Szymon Gagatek 2015-06-08 23:11

Dwa lata temu w Utrechcie polska reprezentacja pływacka na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy po raz drugi w historii tej imprezy wróciła z niej bez medalu. W tym roku taka sytuacja ma się już nie powtórzyć. Do Tbilisi wybierze się szesnastoosobowa kadra, powołana przez Polski Związek Pływacki, w której znalazło się sześć dziewcząt i aż dziesięciu chłopców.

Karnet do talentu – sylwetka Juliusza Gosienieckiego

Paulina Lach 2015-06-08 19:50

W cyklu, w którym prezentujemy juniorów, którzy uzyskali minima na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie w Baku, nadeszła kolej na następnego zawodnika. Tym razem pod lupe trafił 17-letni pływak wywodzący się z Leszna - Juliusz Gosieniecki, który w stolicy Azerbejdżanu wystartuje wraz z Michałem Brzusiem, Michałem Chudym i Pawłem Sendykiem w sztafecie 4x100m stylem dowolnym.

Świat stoi otworem - sylwetka Kacpra Stokowskiego

Paulina Lach 2015-06-08 00:09

W przedstawianiu sylwetek juniorów, którzy zaprezentują się w Baku, robimy małą przerwę, by zaprezentować zawodnika, który podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców znów pokazał, że może czekać go wspaniała kariera. W dotychczasowych artykułach w ramach naszego cyklu wspominany był nie raz. Za każdym razem jako ten, który pobił rekord Polski, któregoś z opisywanych pływaków. Mowa tu oczywiście o Kacprze Stokowskim.

Czwarty dzień eliminacji – Cisza przed burzą

Marcin Ryszka 2015-05-31 14:47

Po wczorajszym dniu, bardzo emocjonującym i obfitującym w znakomite wyniki, w porannych eliminacjach Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców faworyci wyraźnie oszczędzali siły na popołudniowe finały. Sprawdźcie, co wydarzyło się w niedzielny poranek w Szczecinie.

Trzeci dzień finałów – rekordy Polski Polewki i Cieślaka

Marcin Ryszka 2015-05-30 23:01

Trzeci dzień Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywają się we Floating Arenie w Szczecinie, przeszedł już do historii. Dwóch zawodników dołączyło do kadry na Kazań, zostały również ustanowione dwa rekordy Polski seniorów. Zapraszamy do przeczytania relacji z dzisiejszych finałów.

Trzeci dzień eliminacji - Urbańczyk z minimum na MŚ

Marcin Ryszka 2015-05-30 14:18

Rozkręcają się zawodnicy startujący na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Już rano we Floating Arenie padło kilka znakomitych wyników. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego co wydarzyło się dziś na pływalni w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Majchrzak, Polewka i Korzeniowski dołączają do kadry na Kazań!

Marcin Ryszka 2015-05-29 22:18

Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie już za nami. Największe gwiazdy polskiego pływania udowodniły swoją klasę, ale i mniej utytułowani zawodnicy wypełnili minimum na mistrzostwa świata w Kazaniu. Zapraszamy do przeczytania relacji z piątkowych finałów.

Drugi dzień eliminacji – rekord Polski Stokowskiego!

Marcin Ryszka 2015-05-29 14:40

Za nami druga sesja eliminacyjna Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Główni faworyci nie zawiedli, a Kacper Stokowski, zawodnik UKS G – 8 Bielany Warszawa na dystansie 100m stylem grzbietowym ustanowił rekord Polski wśród 16- i 17-latków.

Mistrzostwa Polski - Pierwsze medale rozdane

Marcin Ryszka 2015-05-28 23:04

Za nami pierwszy dzień finałów Mistrzostw Polski, który przyniósł wiele bardzo wartościowych rezultatów. Zapraszamy do przeczytania pisemnej relacji z tego, co wydarzyło się dziś w godzinach popołudniowych w Szczecinie.

Mistrzostwa Polski, pierwszy dzień eliminacji – bardzo szybka Dowgiert

Marcin Ryszka 2015-05-28 15:01

Nareszcie! Wszyscy kibice pływania w Polsce doczekali się. Dzisiaj wystartowała główna impreza w naszym kraju, czyli Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszych porannych eliminacji.

Zmiany na lepsze - sylwetka Magdaleny Roman

Paulina Lach 2015-05-27 21:20

Na dzień przed rozpoczęcia najważniejszej krajowej imprezy tego roku przedstawiamy kolejną sylwetkę zawodniczki, która wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Tym razem przyszła pora na warszawiankę. Doskonała kraulistka, rywalka Natalii Fryckowskiej - Magdalena Roman. Reprezentantka MKS Polonia Warszawa w Baku wystąpi w sztafecie 4x100m dowolnym wraz z koleżankami: Julią Klonowską, Adrianną Niewiadomską oraz wcześniej wspominaną Fryckowską.

Powrót w wielkim stylu – sylwetka Jakuba Książka

Paulina Lach 2015-05-19 22:44

Dziś, po pracowitym weekendzie i męczącym początku tygodnia, przyszła pora na postać kolejnego z juniorów, który wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Zaskoczył wszystkich swoim niezwykłym powrotem. O kim mowa? Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Książka, który podczas mistrzostw Polski w Gliwicach uzyskał czas pozwalający mu na to, by w Baku mógł wystartować wraz z kolegami w sztafecie 4x200m stylem dowolnym.

Powódź powodem odkrycia wielkiego talentu- sylwetka Michała Brzusia

Paulina Lach 2015-05-17 15:23

Dziś nadszedł czas na sylwetkę kolejnego zawodnika, który będzie reprezentował nas na Igrzyskach Europejskich. Tak jak zapowiadaliśmy we wczorajszym artykule, jest to tegoroczny maturzysta. Wywodzi się z Zamościa. Mowa o Michale Brzusiu, jednym z osiemnastu juniorów, którzy podczas mistrzostw Polski uzyskali czas lepszy od minimum na zawody, które za 36 dni odbędą się w Baku.

Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2015-05-12 20:34

Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego serdecznie zaprasza do podjęcia nauki i treningu sportowego wśród najlepszych sportowców, pływaków. W roku szkolnym 2015/2016 prowadzimy nabór do pierwszej klasy gimnazjum rocznik 2002 oraz do pierwszej klasy liceum rocznik 1999.Jeżeli chcesz kontynuować swoją karierę pływacką i rozwijać się sportowo to jest to najlepsza szkoładla Ciebie.

Jesteśmy szkołą gdzie łączenie szkolenia sportowego i nauki jest najważniejszym celem. Nasi uczniowie to sportowcy, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Grand Prix: Dowgiert o włos od rekordu Polski!

Marcin Ryszka 2015-05-03 09:38

Annie Dowgiert zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy do wyrównania jej własnego rekordu Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym podczas drugiego bloku zawodów Grand Prix Pucharu Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Kolejna odsłona zmagań na obiekcie Słowianki przyniosła jeszcze kilka innych ciekawych rozstrzygnięć.

Dwanaście osób w polskiej kadrze na MŚ osób niepełnosprawnych

Marcin Ryszka 2015-04-30 16:55

Poznaliśmy już dwanaście nazwisk polskich zawodników, którzy w lipcu będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Glasgow. Trener kadry Wojciech Seidel wyznaczył do startu cztery kobiety i ośmiu mężczyzn. 

BCT Gdynia Marathon 2015 - nowa formuła, jeszcze więcej emocji!

Paulina Olczyk 2015-04-22 13:58

BCT Gdynia Marathon 2015, ekstremalne zawody w pływaniu na wodach otwartych, odbędą się między 21 a 23 sierpnia. W tym roku wydarzenie zostanie przeprowadzone w nowej rozszerzonej formule pozwalającej na rozegranie do sześciu wyścigów praktycznie w tym samym czasie. Dzięki temu, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, Maraton Hel – Gdynia oraz towarzyszące mu wyścigi odbędą się tego samego dnia! Organizatorzy są przekonani, że nowa formuła zawodów będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla kibiców.

Czekanie popłaca - sylwetka Julii Klonowskiej

Paulina Lach 2015-04-20 00:44

W naszym cyklu przedstawiającym sylwetki osób, które uzyskały minimum na Igrzyska Europejskie, które w sierpniu odbędą się w Baku, przyszedł czas na jedną z dwóch piętnastolatek, które zaprezentują się w stolicy Azerbejdżanu - Julię Klonowską, zawodniczkę UKS Dwójki Moreny Gdańsk, która swoją przygodę z pływaniem zaczęła w wieku 10 lat.