Polska

Pływacy zabierają głos, prezes odpowiada, a delegaci? - historia sporu na linii zawodnicy - PZP

Szymon Gagatek 2019-05-31 18:30
Trzeba przyznać, że ostatnie dni w polskim pływaniu były dość burzliwe. Kwestią sporu na linii zawodnicy - Polski Związek Pływacki stał się nowy Regulamin Dyscyplinarny, który ostatecznie został wprowadzony w sobotę na Krajowym Zjeździe Sprawozdawczo-Statutowym. Dziś podsumowujemy najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce tuż po mistrzostwach kraju w Olsztynie.

BEKO Open Water 2019 już w najbliższy weekend

Szymon Gagatek 2019-05-31 12:02

W najbliższą sobotę już po raz szósty odbędą się zawody BEKO Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kategorii Masters, które będą jednocześnie zmaganiami w ramach Grand Prix Polski i Pucharu Polski Masters. Tym razem pływacy długodystansowi będą się ścigać w Garwolinie, w kąpielisku Parku Wodnego "Mamut", a do wygrania znów będą okazałe nagrody.

Liga SMS: Oświęcim powtórzył sukces sprzed roku

Szymon Gagatek 2019-05-27 14:37

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu drugi raz z rzędu wygrała klasyfikację generalną Ligi SMS. W sezonie 2018/2019 oświęcimianie zanotowali jeszcze większą przewagę nad resztą stawki niż przed rokiem, pieczętując swoje zwycięstwo w Drzonkowie. Na drugim miejscu w końcowym zestawieniu znalazł się SMS Lublin, a na trzeciej pozycji uplasował się SMS Warszawa Bielany.

Olsztyn 2019: Rekordowa końcówka

Joanna Kwatera 2019-05-20 00:50
Rekord Polski seniorów w sztafecie 4x100m stylem zmiennym był ozdobą ostatniego dnia mistrzostw kraju, które zakończyły się dziś w Olsztynie. Jego autorkami okazały się, nie kto inny jak pływaczki Juvenii Wrocław. Nikomu więcej indywidualnie nie udało się już zdobyć przepustki na mistrzostwa świata do Gwangju, choć w kilku przypadkach zabrakło naprawdę niewiele.

Olsztyn 2019: Wasick ma kolejne minima

Joanna Kwatera 2019-05-18 22:32
Trzeciego dnia Mistrzostw Polski Seniorów na olsztyńskiej pływalni znów sporo emocji dostarczyła kibicom postawa Katarzyny Wasick. W sobotnich zmaganiach tylko ona uzyskała wynik dający kwalifikacje na mistrzostwa świata do Gwangju, ale do kadry dołączyły dwie kolejne osoby. Blisko dokonania tej sztuki byli także Kacper Majchrzak i Michał Poprawa. Dzień obfitował również w niespodzianki.

Olsztyn 2019: Grzbietem do Gwangju!

Joanna Kwatera 2019-05-18 00:44
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Olsztynie przyniósł wiele pozytywnych niespodzianek, a zapewne największą z nich był fantastyczny występ Zuzanny Herasimowicz, która wywalczyła sobie bilet na mistrzostwa świata w Gwangju. Ponadto kadra powiększyła się o trzy kolejne osoby, a jej skład zdominowali grzbieciści.

Olsztyn 2019: Kolejne historyczne wyczyny Wasick

Joanna Kwatera 2019-05-16 23:29
Drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w Olsztynie również obfitował w niesamowite wydarzenia, a po raz kolejny główną bohaterką najważniejszych wydarzeń w Aquasferze była Katarzyna Wasick. Reprezentantka AZS AWF Katowice dwukrotnie w czwartek wpisywała swoje nazwisko na listę rekordzistek kraju. Do kadry na mistrzostwa świata dołączyły kolejne trzy osoby.

Olsztyn 2019: Rekordzistka Wasick!

Joanna Kwatera 2019-05-16 00:13
Znakomitym akcentem rozpoczęły się w środę główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, podczas których padły dwa rekordy Polski. W olsztyńskiej Aquasferze błyszczała Katarzyna Wasick, która ustanowiła historyczny wynik w sprincie kraulowym oraz zdobyła przepustkę na lipcowe mistrzostwa świata w Gwangju. Na zawody do Korei oprócz niej wyjazd zapewniły sobie jeszcze trzy osoby.

Olsztyn 2019: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-05-14 17:17
Na miejsca! Gotowi? Najważniejsza impreza pływacka sezonu letniego za 3... 2... 1...! Już w środę startują mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie. Do Aquasfery zjechała krajowa czołówka, która stoczy walkę o medale i miejsca w kadrze na międzynarodowe zawody - w tym czempionat globu w Gwangju. Tak naprawdę to właśnie teraz rozpoczyna się droga do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zaproszenie do SMS Olsztyn

Iwona Bohosiewicz 2019-05-12 21:11
W związku ze zbliżającym się świętem polskiego pływania - Mistrzostwami Polski, które w najbliższych dniach rozpoczną się w Olsztynie zapraszamy do zapoznania się z propozycją olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Będziecie mieli okazję porozmawiania z naszymi trenerami i zawodnikami oraz zapoznać z warunkami treningowymi.

Grand Prix w Ostrowcu Św.: Najlepsi w Ostrowcu - najlepsi w całym cyklu!

Joanna Kwatera 2019-04-28 18:06
Triumfem Alicji Tchórz i Wojciecha Wojdaka zakończyły się weekendowe zmagania pływaków w ramach ostatniej imprezy należącej do cyklu Arena Grand Prix Polski w tym sezonie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tych dwoje zostało również zwycięzcami klasyfikacji generalnej całego cyklu sezonu 2018/2019. Niewiele brakowało by do swoich zdobyczy Wrocławianka dodała też nowy rekord Polski…

Grand Prix w Ostrowcu Św.: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-04-26 21:59
Majowe mistrzostwa Polski zbliżają się wielkimi krokami, czas więc zakończyć zmagania w Arena Grand Prix w sezonie 2018/2019. Ostatnie zawody cyklu odbędą się w ten weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. W najlepszej sytuacji przed rozpoczęciem rywalizacji w Rawszczyźnie są Wojciech Wojdak i Alicja Tchórz, ale czy zdołają obronić pozycję liderów klasyfikacji generalnej do samego końca?

Swim Open: Polacy trzykrotnie na podium

Szymon Gagatek 2019-04-12 20:20

Srebro i dwa brązowe krążki wywalczyli polscy pływacy w trakcie pierwszego dnia zawodów Swim Open w Sztokholmie. Po finale 200 m stylem grzbietowym na drugim stopniu podium stanął Radosław Kawęcki, a z medali w Eriksdalsbadet cieszyli się również Alicja Tchórz (za występ na 50 m stylem grzbietowym) i Konrad Czerniak (na dystansie 50 m stylem motylkowym). 

U nas nie zmarnujesz talentu! Olsztyńska SMS zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2019-04-11 21:34
Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego serdecznie zaprasza do podjęcia nauki i treningu sportowego wśród najlepszych sportowców, pływaków. W roku szkolnym 2019/2020 prowadzimy nabór do pierwszych klas X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego ( roczniki 2003, 2004 i 2005 ). Jeżeli chcesz kontynuować swoją karierę pływacką i rozwijać się sportowo to jest to najlepsza szkoła dla Ciebie.

Mistrzostwa Szkół Sportowych: Warszawskie liceum triumfuje!

Joanna Kwatera 2019-04-09 00:55
Aż dwadzieścia sześć medali zdobyli uczniowie LXII LO Mistrzostwa Sportowego w Warszawie podczas Mistrzostw Szkół Sportowych w kategorii wiekowej 16-latków. Pływacy tej szkoły na najwyższym podium stawali aż trzynaście razy, a najlepszym rezultatem wśród dziewcząt popisała się Daria Zielińska. Szkoła ta wyprzedziła w rankingu Gimnazjum nr 54 w Bydgoszczy i GMS Racibórz.

Mistrzostwa Szkół Sportowych: Tytuł zostaje w stolicy!

Joanna Kwatera 2019-04-08 23:44
Miniony weekend obfitował w wiele ciekawych i prestiżowych imprez pływackich na krajowym podwórku, a jedną z nich były Mistrzostwa Szkół Sportowych. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, a wśród 10-13latków oraz 14-15latków wyraźnie triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej 263 z Warszawy, którzy obronili pozycję liderów tej klasyfikacji.

Grand Prix w Warszawie: Herasimowicz i Juraszek odnieśli zwycięstwo w stolicy

Joanna Kwatera 2019-04-07 16:46
Ciekawie rozstrzygnęła się rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w Warszawie, którego ostatni blok zakończył się w niedzielne południe. O ile końcowy triumf Pawła Juraszka obstawiało wielu tak wygraną Zuzanny Herasimowicz wśród kobiet na pewno można uznać za sporą niespodziankę. Dla obu to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w karierze.

Wasick o włos od rekordu Polski

Szymon Gagatek 2019-04-07 13:56

Katarzyna Wasick znakomicie otworzyła sezon letni na długim basenie! Na zawodach w Las Vegas zwyciężyła na dystansie 50 m stylem dowolnym, uzyskując najlepszy czas w swojej karierze. Poprzednią życiówkę poprawiła aż o dwadzieścia siedem setnych sekundy i wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji wszechczasów tej konkurencji w naszym kraju!