Polska

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: W Gliwicach padł rekord Europy!

Szymon Gagatek 2017-11-20 20:39
Niesamowita atmosfera, znamienici goście na trybunach, próba bicia rekordu świata, wiele nowych rekordów kraju i rekord Europy Masters Zbigniewa Januszkiewicza – tak w skrócie można podsumować trzy dni pływackich zmagań Mastersów podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w tej kategorii, które odbyły się na pływalni „Olimpijczyk” W Gliwicach.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-16 22:45
Już za kilkanaście godzin wystartują Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters, a do rywalizacji szykuje się obsada ponad pięciuset pięćdziesięciu zawodników. Oczywiście relację wraz z transmisją internetową z tej imprezy przeprowadzi nasz portal, a dziś przedstawiamy Wam tradycyjne pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę tym razem.

Międzynarodowy Miting pływacki o Puchar Dyrektora MOSIR Tychy

Iwona Bohosiewicz 2017-11-14 12:32

Drużyna MKP Wodnik 29 Tychy serdecznie zaprasza na Międzynarodowy Miting pływacki o Puchar Dyrektora MOSIR Tychy, który odbędzie się dniach 25-26 listopada 2017 roku.
Medale, nagrody rzeczowe i pula nagród finansowych 5000 PLN
Zapraszamy na szybki basen w Tychach :)

IX Międzynarodowe Sympozjum "Pływanie i Nauka"

megatiming 2017-11-10 20:24
Katedra Pływania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaprasza do udziału w IX Międzynarodowym Sympozjum "Pływanie i Nauka", które odbędzie się w dniach 24-25 maja 2018 roku. Sympozjum "Pływanie i Nauka" jest cyklicznym wydarzeniem zapoczątkowanym w latach 70-tych w Katedrze Pływania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, skupiającym oryginalne koncepcje naukowe ujmujące aktywność ruchową w środowisku wodnym.

Szabłowski szybszy od rekordów Polski!

Szymon Gagatek 2017-11-08 15:36

Talent Huberta Szabłowskiego rozwija się za naszą zachodnią granicą w zawrotnym tempie! Zawodnik DSW 1912 Darmstadt w trakcie weekendowych zawodów w Fuldzie pływał szybciej od rekordów Polski 17-latków na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym. W obu konkurencjach lepszy od niego był tylko jego klubowy kolega Marco Koch.

Rekord świata Bakuniak, polskie podium w Jełgawie

Szymon Gagatek 2017-11-06 20:39
Mamy to! Polska reprezentacja zajęła miejsce na podium klasyfikacji generalnej pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w pływaniu w zimnej wodzie, które odbyły się w łotewskiej Jełgawie. Dodatkowo rekord świata na dystansie 450 m stylem dowolnym ustanowiła zawodniczka MKP Szczecin, Hanna Bakuniak.

Grand Prix: Mistrzyni znów na szczycie!

Szymon Gagatek 2017-11-05 16:37
Wczorajszy występ w Zatoce Sportu Aleksandry Urbańczyk był tylko uwerturą do znakomitych niedzielnych startów. Łodzianka do swojej kolekcji dołożyła kolejne trofeum z zawodów Grand Prix, a także wzbogaciła się o nowe najlepsze osiągnięcie w karierze. Na najwyższym stopniu podium obok niej stanął Kacper Majchrzak.

Grand Prix: Rekordowy występ Uryniuka

Szymon Gagatek 2017-11-04 22:32
Popołudniowy blok Grand Prix Polski w Łodzi owocował w pierwsze rekordowe wyniki i kilka wartościowych rezultatów. Tym razem autorem najlepszego osiągnięcia w historii Polski był 14-letni Paweł Uryniuk. Kibice byli też świadkami kilku niespodziewanych rozstrzygnięć oraz dobrych występów kadrowiczów.

Grand Prix: Zatoka dobrych wyników

Szymon Gagatek 2017-11-04 14:20
Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski rozpoczęły najważniejsze w ten weekend zmagania pływaków na krajowym podwórku. W tym roku rywalizacja w Łodzi toczy się na świeżo wybudowanym, nowoczesnym obiekcie, a w Zatoce Sportu już rano zawodnicy notowali znakomite wyniki. Świetnie spisują się też, trenujący tu na co dzień, gospodarze z Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk na czele.

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-03 22:39
Sezon zimowy z tygodnia na tydzień robi się coraz ciekawszy. Przed nami kolejna odsłona Arena Grand Prix Pucharu Polski. W trakcie najbliższego weekendu najważniejszy cykl zawodów pływackich w kraju zawita do Łodzi. Tradycyjnie, choć po raz pierwszy nasi najlepsi zawodnicy będą mieli okazję ścigać się pod dachem nowoczesnego obiektu w Zatoce Sportu.

Udany miting pływacki

Szymon Gagatek 2017-10-27 22:40

Łzy szczęścia i smutku lały się z oczu uczestników, opiekunów i kibiców VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny wspaniałe zawody pływackie. 

Materiał prasowy

Tchórz lepsza od Belmonte! Polki z rekordami w Saint-Dizier

Szymon Gagatek 2017-10-24 16:55

Gdy w trakcie weekendu w Oświęcimiu rozpoczynał się cykl Grand Prix, część czołowych polskich pływaków wybrała się w podróż do Francji, by wystartować tam w prestiżowym, corocznym mitingu w Saint-Dizier. Gwiazdami imprezy okazały się Alicja Tchórz i Dominika Sztandera, które wygrały łącznie siedem konkurencji i ustanowiły cztery rekordy zawodów!

Grand Prix: Urbańczyk i Wojdak najlepsi w Oświęcimiu

Szymon Gagatek 2017-10-22 21:46
Drugim dzień zmagań na odnowionej pływalni w Oświęcimiu również dostarczył kibicom pływania wielu emocji. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, a wśród nich wyróżniał się Kacper Stokowski. Triumfatorami pierwszych zawodów obecnej edycji Arena Grand Prix zostali zawodnicy z Łodzi i Brzeska.

Grand Prix: Oświęcim podziękował mistrzowi

Szymon Gagatek 2017-10-22 00:30
Drugi blok zawodów Arena Grand Prix w Oświęcimiu oprócz rywalizacji stojącej na wysokim poziomie, zawierał także elementy nostalgiczne. Po raz ostatni w swojej karierze zawodniczej do wody wskoczył Paweł Korzeniowski, a kibice i oficjele zgotowali mu pożegnanie godne mistrza! Na odnowionej pływalni padł też pierwszy rekord Polski!

Grand Prix: Faworyci zaczęli marsz po zwycięstwo!

Szymon Gagatek 2017-10-21 14:39
Na odmienionej nie do poznania pływalni w Oświęcimiu prawie sześciuset zawodników z kraju i zagranicy zainaugurowało kolejną edycję cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Pierwsze ważne zawody w sezonie zimowym w tym roku dobrze rozpoczęli kadrowicze, choć zdolna młodzież mocno deptała im po piętach. Formą błysnęła Aleksandra Urbańczyk oraz Wojciech Wojdak.

Grand Prix w Oświęcimiu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-10-20 19:24
Po ponad czterech latach przerwy najważniejszy cykl zawodów pływackich w naszym kraju wraca do Oświęcimia! W zmodernizowanym obiekcie przy ulicy Chemików już jutro zainaugurowany zostanie kolejny sezon Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z tej okazji tradycyjnie przygotowaliśmy więc analizę pięciu rzeczy, na które w najbliższy weekend warto zwrócić szczególną uwagę.

Gliwice NIGHT&LIGHTS SWIM

megatiming 2017-10-16 22:42
Już 11 listopada 2017 w Gliwicach w Krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbędą się zawody pływackie pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM. Będzie to już druga edycja tej imprezy pływackiej, która jest pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce rozgrywaną przy alternatywnym oświetleniu obiektu, podczas której rywalizacja sportowa na basenie ma taką oprawę.

Pływackie Święto w Szczecinie i Opolu!

Szymon Gagatek 2017-10-15 13:04
Weekend na krajowych pływackich arenach obfitował w kilka ciekawych wydarzeń, a sezon zimowy ruszył już pełną parą. W zawodach pokazali się reprezentanci naszego kraju, notując kilka wartościowych rezultatów, dla których było to zapewne tylko przetarcie przed startującą za tydzień kolejną edycją cyklu Grand Prix, którego pierwsze zawody odbędą się na odnowionej pływalni w Oświęcimiu.