Polska

Ice Swimming German Open - Rekord Świata na 1km Hani Bakuniak

Szymon Gagatek 2018-01-09 08:17
Rekord Świata na 1km Hanny Bakuniak ze Szczecina i nowy polski rekord w Księdze Guinnessa, dublet Polek na dystansie 50m dowolnym, złoto na 50m motyl dla Marka Rothera, dwa srebra w sztafetach i dużo więcej. Razem 22 medale dla Polski w IV Otwarych Mistrzostwach Niemiec w zimowym pływaniu zdobyła ekipa Polish Ogrodnik Team.

Najbardziej wartościowe polskie starty w 2017 roku

Szymon Gagatek 2017-12-31 16:28

Aż czterdzieści razy, znacznie częściej niż w ubiegłym roku, polscy pływacy przekraczali w ostatnich dwunastu miesiącach magiczną barierę 900 pkt FINA za swoje występy. Warto podkreślić, że po roku przerwy do tego zestawienia powróciły nasze panie. Co więcej, to właśnie do kobiety należał najbardziej wartościowy wynik 2017 roku.

Łódź 2017: Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców zakończone sukcesami!

Szymon Gagatek 2017-12-23 00:11
Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców przeszły już do historii, ale wspomnienie tego, co wydarzyło się przez ostatnie cztery dni w łódzkiej Zatoce Sportu pozostanie jeszcze na długo w pamięci kibiców. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie, a oprócz wielu rekordowych osiągnięć wisienką na torcie tej imprezy były niespodzianki.

Cztery rekordy Polski Seniorów oraz decydujące starcia były ozdobą ostatniego dnia Mistrzostw Polski Seniorów

Dagmara Macner 2017-12-22 22:07
Z finałowej rywalizacji na 400 m stylem zmiennym wycofała się Paulina Piechota ale szansa na wywalczenie kolejnego krążka dla UKS 190 Łódź nadal była, bowiem z drugim czasem do finału zakwalifikowała się Aleksandra Knop. Prowadząca po stylu grzbietowym Knop musiała jednak uznać wyższość starszej koleżanki i ostatecznie zajęła drugie miejsce bijąc rekord Polski 14 i 15 latek – 4:43,77.

Łódź 2017: Rekord za rekordem

Szymon Gagatek 2017-12-22 01:06
Trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w Łodzi, podobnie jak w dwa poprzednie, tabela najlepszych osiągnięć w historii kraju musiała być kilkukrotnie korygowana. Aż trzy rekordowe rezultaty ustanawiali w czwartek seniorzy, a dwa z nich to dzieło zespołów sztafetowych. Nie próżnowali także młodsi zawodnicy, którzy również zanotowali ich kilka.

Łódź 2017: Dobra passa trwa!

Szymon Gagatek 2017-12-21 23:32
Kolejny dzień Zimowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w łódzkiej Zatoce Sportu, obfitował w bardzo ciekawe wydarzenia, a formą imponowali Aleksandra Urbańczyk i Paweł Korzeniowski. Znakomitą dyspozycję zaprezentowali także uczestnicy niedawnych mistrzostw Europy w Kopenhadze oraz mistrzostw świata wojskowych.

Łódź 2017: Piechotą po rekordy

Szymon Gagatek 2017-12-21 21:42
Zimowe Mistrzostwa Polski, które we wtorek rozpoczęły się w Łodzi przez pierwsze trzy dni przyniosły wiele historyczny wyników dla polskiego pływania. Osiągali je specjaliści wszystkich czterech stylów pływackich, ale na faworytkę tej imprezy wyrosła jedna z najlepszych naszych zawodniczek długodystansowych Paulina Piechota.

Łodź 2017: Rekord w żabie, rekord w sztafecie

Szymon Gagatek 2017-12-20 23:41
Dwa rekordy Polski seniorów były ozdobą drugiego dnia rywalizacji najlepszych polskich pływaków w zimowych mistrzostwach kraju, które odbywają się w Łodzi. Kibice znów byli świadkami ścigania na niezwykle wysokim poziomie, a niesamowite wrażenie zrobiła w środę ponownie Aleksandra Knop.

Łódź 2017: Na wysokim poziomie!

Szymon Gagatek 2017-12-20 03:28
Niesamowicie rozpoczął się pierwszy dzień Zimowych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które odbywają się w łódzkiej Zatoce Sportu. Najlepsi pływacy w naszym kraju oprócz tego, że ustanowili aż dziewięć rekordowych rezultatów w juniorskich kategoriach wiekowych i cztery sztafetowe, to sprawili też kilka niespodzianek, a kibice byli świadkami naprawdę klasowych występów.

Łódź 2017: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-12-18 18:10
Zgodnie z tradycją z ostatnich kilku lat, tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia najlepsi pływacy w Polsce spotykają się ze sobą w jednym miejscu, by zakończyć rok walką o medale zimowych mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii areną zmagań będzie nowo wybudowana łódzka Zatoka Sportu. Początek zawodów już jutro!

III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak

Iwona Bohosiewicz 2017-12-17 15:40

Mam nadzieję, że nasza impreza na koniec roku jest taką wisienką na torcie – mówi Otylia Jędrzejczak, której fundacja zorganizowała w Dębicy III Mikołajkową Olimpiadę Pływacką. W zawodach udział bierze blisko osiemset dzieci z całej Polski oraz z Ukrainy.

Warszawska euforia na zakończenie sezonu

Szymon Gagatek 2017-12-03 23:56
Na pływalni Wodnego Parku Warszawianka w miniony weekend odbyły się XXII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w kategorii Masters. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 353 zawodników z 63 klubów z Polski i zagranicy. Wśród znamienitych pływaków na listach startowych znalazło się także nazwisko mistrza świata z Montrealu Pawła Korzeniowskiego, który swoją osobą uświetnił to widowisko.

Kopenhaga 2017: Mistrzostwa w Telewizji Polskiej

Szymon Gagatek 2017-12-03 00:43
Dobra informacja dla wszystkich fanów pływania w naszym kraju! Zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy na krótkim basenie (13-17 grudnia) będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. Sesje finałowe z udziałem czołówki pływaków Starego Kontynentu (w tym, miejmy nadzieję, także reprezentantów naszego kraju) pokaże stacja TVP Sport.

Liga SMS: Gospodarze triumfują!

Szymon Gagatek 2017-12-02 22:57
Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia okazali się najlepszą drużyną I rundy rozgrywek tegorocznej Ligi SMS. Najliczniejsza ekipa tych zawodów w dwudniowej rywalizacji zdecydowanie triumfowała przed własną publicznością, dystansując drugich w tabeli Wrocławian o 162 punkty. W piątek i w sobotę na oświęcimskiej pływalni błyszczał formą także Kacper Stokowski.

Liga SMS: Oświęcim na czele

Szymon Gagatek 2017-12-01 23:06
Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia prowadzi po pierwszym bloku rywalizacji I rundy Ligi SMS, która rozpoczęła się dziś na pływalni w Oświęcimiu. W zespole gospodarzy prym wiodła w piątek ich liderka Katarzyna Kołodziej, zdobywając aż trzy medale. Ze znakomitej strony pokazał się także Kacper Stokowski, który zachwycił kibiców swoim występem na dystansie 50m stylem dowolnym.

Liga SMS: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-12-01 00:39
Przed nami kolejny sezon rozgrywek w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego. Pierwsze z dwóch zawodów, które wyłonią najlepszą drużynę w Polsce, startują już w piątkowe popołudnie w Oświęcimiu. Tytułu bronią pływacy ze Szczecina, ale gospodarze na pewno spróbują pokrzyżować im plany. My postanowiliśmy sprawdzić, na co tym razem zwrócić szczególną uwagę.

GP Poznań: Poznań wyłonił wyjściową jedenastkę!

Szymon Gagatek 2017-11-26 20:38
Cztery osoby dołączyły w niedzielę do składu kadry, która wyleci w grudniu na mistrzostwa Europy na krótkim basenie do Kopenhagi. W kolejnym przystanku Arena Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu najlepsi okazali się Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Filip Zaborowski, a juniorzy ustanawiali kolejne znakomite rekordy kraju.

GP Poznań: Siedmioro z przepustkami

Szymon Gagatek 2017-11-26 00:24
Osiem osób wywalczyło indywidualne przepustki na mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Kopenhadze podczas pierwszego dnia zmagań w Arena Grand Prix Polski w Poznaniu, będącego również imprezą kwalifikacyjną na grudniowy czempionat. W kadrze znaleźli się również utalentowani juniorzy, a niespodzianek dostarczyli przysłowiowi „pewniacy”.