Świat

Stało się! Phelps wraca!

Szymon Gagatek 2013-11-14 23:44

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła dziś statystyki dotyczące badań przeprowadzonych w trzecim kwartale tego roku (1 lipca - 30 września). Wśród wielu nazwisk figuruje jedno, które wzbudzało ostatnio sporo emocji. Tak, to nie żart - na liście znajduje się Michael Phelps! Wszystko wskazuje na to, że najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wraca do pływania!!!

Phelps w ciągu tych trzech miesięcy dwukrotnie był poddany kontroli antydopingowej. Tym samym wieloletni podopieczny Boba Bowmana będzie mógł bez najmniejszego problemu wziąć udział w Mistrzostwach USA, które rozpoczną się szóstego sierpnia przyszłego roku i będą kwalifikacjami Amerykanów na Mistrzostwa Pacyfiku i czempionat globu w Kazaniu (w 2015 roku).

Amerykanin od jakiegoś czasu dawał wszystkim do zrozumienia, że wiadomość o jego powrocie może do nas nadejść w każdej chwili. Trzy dni temu pisaliśmy o tym TUTAJ. Z kolei dziś, jeszcze przed tym, jak cała sprawa ujrzała światło dzienne, pojawił się w Minneapolis, gdzie rozpoczyna się kolejny sezon zmagań w cyklu Grand Prix USA.

O tym, jakie plany na najbliższe dni, miesiące i lata ma najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii, dowiemy się zapewne już wkrótce. Przecież wciąż jest możliwe, że Phelps pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w roli... golfisty.