Świat

Rio 2016: Zapowiedź 2. dnia

Marcin Ryszka 2016-09-09 11:11

Podczas pierwszego dnia zmagań na olimpijskiej pływalni w Rio de Janeiro nie doczekaliśmy się wywalczenia przez naszych reprezentantów medalu XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich. Najlepiej spisała się Joanna Mendak, która była siódma na dystansie 100 m stylem motylkowym (S13). Czy 9 września okażę się dla Biało-czerwonych szczęśliwszy?

W porannych eliminacjach czwórka naszych reprezentantów będzie walczyła o miejsce w popołudniowych finałach. Jako pierwszy zaprezentuję się Jacek Czech, który wystąpi na dystansie 100m stylem grzbietowym w grupie S2. Zawodnik na co dzień trenujący w Warszawie na swoim kącie ma już medale mistrzostw świata i Europy. Czy po igrzyskach w Rio będzie mógł również pochwalić się krążkiem paraolimpijskim?

Po Czechu do wody wskoczy Oliwia Jabłońska. Nasza polska nadzieja na medal wystartuję na 50m stylem dowolnym w grupie S10. Podopieczna trenera Seidla na swoich koronnych dystansach wystąpi dopiero 12 i 15 września, ale takie przetarcie na pewno przyda się naszej utytułowanej zawodniczce.

Po Jabłońskiej do gry wkroczy Wojciech Makowski grupa S11. Mistrz Europy z Funchal wystartuje w swojej koronnej konkurencji 100m stylem grzbietowym. Polak do Rio przyjechał jako lider list startowych, a więc nasze apetyty są ogromne.

Jako ostatni z naszych reprezentantów do finału będzie się starał awansować Patryk Biskup. Zawodnik pochodzący z Kalisza zaprezentuję się na 400m stylem dowolnym w grupie S9. Dla podopiecznego trenera Siemianowskiego są to pierwsze igrzyska w życiu. Jego koronna konkurencja, 100m stylem grzbietowym, odbędzie się dopiero 16 września, także takie zapoznanie się z atmosferą panującą na igrzyskach paraolimpijskich powinna zaprocentować w najważniejszym momencie. Nasz młody reprezentant tanio skóry nie sprzeda i zapowiada, że powalczy o miejsce w popołudniowym finale.

Do boju Polacy!