Świat

Duel in the Pool: Zmiana w składzie USA

Szymon Gagatek 2013-10-30 11:23

W zespole Stanów Zjednoczonych, który wystąpi pod koniec tego roku na zawodach Duel in the Pool w Glasgow nastąpiła drobna zmiana. Sarę Denninghoff zastąpiła Kathleen Baker, trenująca na co dzień w zespole SwimMAC Carolina.

Obie amerykańskie grzbiecistki mają za sobą całkiem udany sezon letni. Denninghoff była bardzo blisko wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajęła trzecie miejsce (kwalifikację uzyskiwały pierwsze dwie zawodniczki), przegrywając tylko z Missy Franklin i Elizabeth Pelton. Trzecia była również w rywalizacji sprinterek w stylu grzbietowym. Aktualnie rozpoczęła ostatni rok studiów na Uniwersytecie w Teksasie, ale nie wzięła udziału w pierwszych dwóch zawodach pływackich w lidze NCAA, w których jej uczelniane koleżanki uległy Północnej Karolinie i Texas A&M.

Z kolei szesnastoletnia Baker to tegoroczna dwukrotna wicemistrzyni świata juniorek. W Dubaju wywalczyła srebro na 100 m stylem grzbietowym i na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie uległa jedynie swojej rodaczce, Kylie Stewart. Co ciekawe, jeszcze nigdy nie wystąpiła na oficjalnych zawodach na basenie 25-metrowym. Teraz dostanie okazję debiutu na seniorskiej imprezie międzynarodowej w pięknym obiekcie w Glasgow. Razem z Megan Romano, Olivią Smoligą i Kendyl Stewart będą musiały stawić czoła Europejkom, na czele z Daryną Zeviną z Ukrainy.

Aktualny skład Amerykanów:
Mężczyźni (16):
*Tyler Clary
*Kevin Cordes
*Conor Dwyer
*Anthony Ervin
*Jimmy Feigen
*Nic Fink
*Eugene Godsoe
*Cullen Jones
*Chase Kalisz
*Michael Klueh
*Ryan Lochte
*Tom Luchsinger
*Michael McBroom
*Matt McLean
*Cody Miller
*Shane Ryan

Kobiety (17):
*Camille Adams
*Kathleen Baker
*Claire Donahue
*Jessica Hardy
*Megan Hawthorne
*Sarah Henry
*Breeja Larson
*Micah Lawrence
*Katie Ledecky
*Caitlin Leverenz
*Simone Manuel
*Megan Romano
*Gillian Ryan
*Olivia Smoliga
*Kendyl Stewart
*Chloe Sutton
*Shannon Vreeland