Świat

PŚ: Moskwa przyjazna Polakom

Jarek Blazek 2017-08-03 11:38

Udane zaprezentowali się nasi zawodnicy w wyścigach eliminacyjnych drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Moskwie. W finałowej sesji zobaczymy aż siódemkę biało - czerwonych, którzy zmierzą się w sześciu indywidualnych finałach. W wyścigu konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym drużyn mieszanych wystąpi też nasza sztafeta w składzie Urbańczyk, Tchórz, Polewka, Juraszek.

Z drugim rezultatem do finału na 400 m stylem dowolnym awansował Wojciech Wojdak. Podopieczny Marcina Kacera, srebrny medalista mistrzostw świata na 800 m stylem dowolnym z Budapesztu, nie miał żadnych problemów z kwalifikacją uzyskując drugi wynik porannych wyścigów - 3:45,00. Eliminacje wygrał Norweg Henrik Christiansen z wynikiem 3:41,79.

Drugi czas porannych wyścigów uzyskał także Paweł Juraszek (9-tka Dzierżonów) w swojej koronnej konkurencji - 50 m stylem dowolnym. Polak uzyskał rezultat 0:21,42 i dał się wyprzedzić tylko zawodnikowi gospodarzy - Sergeiowi Fesikovowi, który popłynął o 22 setne sekundy szybciej. 29 miejsce w tej konkurencji zajął drugi z naszych reprezentantów - Tomasz Polewka, który uzyskał wynik 0:22,83.

W finale konkurencji 200 m stylem zmiennym zobaczymy Alicję Tchórz. Aktualna rekordzistka Polski na tym dystansie, uzyskała rezultat 2:12,29 , który pozwolił na zajęcie piątej lokaty w porannych zmaganiach. To nie jest jedyny finał Tchórz w dniu dzisiejszym - zobaczymy ją także w rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym, gdzie zajęła rano ósme miejsce (0:27,58), ostatnie premiowane awansem do popołudniowych wyścigów. Szybciej od niej popłynęła Aleksandra Urbańczyk - Olejarczyk, która z rezultatem 0:26,91 uzyskała czwarty rezultat porannych wyścigów i oczywiście także wystartuje w finale tej konkurencji.

W swoim debiucie w zawodach Pucharu Świata, w finale konkurencji 200 m stylem grzbietowym popłynie dziewiętnastoletni Jakub Skierka. Zawodnik klubu GKS Cartusia Kartuzy uzyskał w porannych wyścigach wynik 1:53,87, niespełna sekundę gorszy od swojego rekordu życiowego, który pozwolił mu na uzyskanie czwartego rezultatu eliminacji. W finale tej konkurencji zobaczymy także Radosława Kawęckiego, który, w myśl nowych przepisów, nie musiał startowac w porannych wyścigach jako medalista ostatnich Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni. W wyścigach popołudniowych na 200 m stylem grzbietowym nie zobaczymy Tomasza Polewki, który uzyskał 14 czas porannych wyścigów - 1:58,93.

Z siódmym rezutatem do popołudniowego finału na 200 m stylem klasycznym awansowała kolejna zawodniczka Juvenii Wrocław - Dominika Sztandera. Pokonała ona 8 basenów stylem klasycznym w czasie 2:27,57 i zajęła ósme miejsce w porannych eliminacjach.

Finały rozpoczną się o godzinie 17:00 czasu obowiązującego w Polsce.