Aktualności

Rosja: Dominacja Ryłowa

Szymon Gagatek 2018-04-25 19:54

W finale 200 m stylem grzbietowym podczas ostatniego dnia mistrzostw Rosji Jewgienij Ryłow popłynął tylko o jedną dziesiątą sekundy wolniej od swojego rekordu Europy! Niespełna 22-letni zawodnik zdominował rywalizację na pływalni olimpijskiej w Moskwie i objął zdecydowane prowadzenie na światowych listach w 2018 roku. 

100 dni do Glasgow: Znamy pierwsze reprezentacje

Szymon Gagatek 2018-04-25 17:12

Do rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy tego roku na Starym Kontynencie pozostało już tylko sto dni! Dokładnie 3 sierpnia najlepsi zawodnicy rozpoczną walkę o medale mistrzostw Europy w Glasgow. Swoje reprezentacje ogłosiło już kilka krajów. Wsród tych, którzy odsłonili karty, znaleźli się Hiszpanie, Szwedzi i gospodarze całych zawodów, Brytyjczycy. 

Rosja: Jefimowa pokonana na krajowym podwórku

Szymon Gagatek 2018-04-24 21:53

Wydawało się, że Julija Jefimowa przez długie lata nie znajdzie na krajowym podwórku godnej siebie rywalki w stylu klasycznym. We wtorkowe popołudnie na mistrzostwach Rosji doszło jednak do sporej niespodzianki na dystansie 200 metrów. Złoto za zwycięstwo w tej konkurencji zawisło na szyi dużo mniej utytułowanej rówieśniczki Jefimowej, Witaliny Simonowej.

Rosja: Rekordowy początek tygodnia

Szymon Gagatek 2018-04-23 22:07

Aż dwa nowe rekordy Rosji zostały ustanowione w trakcie sesji finałowej czwartego dnia krajowego czempionatu w Moskwie. Na dystansie 200 m stylem motylkowym popisowy występ zanotowała Swietłana Czimrowa, a na 200 m stylem zmiennym Andriej Żilkin poprawił swoje historyczne osiągnięcie z niedzielnych półfinałów o ponad sekundę!

ZSE-O we Wrocławiu zaprasza do pływackiej I klasy LO Mistrzostwa Sportowego

Iwona Bohosiewicz 2018-04-23 19:28
Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu zaprasza do rekrutacji do pływackiej I klasy liceum! Jeżeli najczęściej używasz zegara z czterema wskazówkami, z jacuzzi korzystasz niechętnie, bo zdecydowanie wolisz gryźć wodę i jesteś przekonany, że każdego dnia więcej pływasz niż chodzisz - ta oferta może być właśnie dla Ciebie!

Rosja: Nowy lider światowego rankingu w "królewskiej" konkurencji

Szymon Gagatek 2018-04-22 23:40

Wszechstronny i niesamowicie szybki Władimir Morozow zaliczył kolejny bardzo udany start w mistrzostwach Rosji. Podczas trzeciego dnia rywalizacji na pływalni olimpijskiej w Moskwie 26-latek wygrał zmagania na 100 m stylem dowolnym. W finale "królewskiej" konkurencji popłynął na tyle dobrze, że objął prowadzenie na światowych listach 2018 roku.

AMP 2018: AWF Katowice triumfuje!

Joanna Kwatera 2018-04-22 18:39
Studenci AWF Katowice okazali się najlepszą drużyną 35. Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Zarówno drużyna kobiet jak i mężczyzn tej uczelni wygrała klasyfikację generalną tej imprezy, a Michał Poprawa został najlepszym pływakiem-studentem wśród mężczyzn. W niedzielę na Termach Maltańskich brylowały jednak podopieczne Grzegorza Widanki.

Rozmowy w studiu Megatiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2018-04-22 11:10

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Rosja: Rekord kraju młodej sprinterki

Szymon Gagatek 2018-04-21 22:03

Maria Kamieniewa została bohaterką drugiego dnia mistrzostw Rosji w pływaniu na długim basenie. W trakcie sesji popołudniowej na obiekcie w Moskwie 19-latka dwukrotnie poprawiała rekord kraju na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dzięki swojemu osiągnięciu młoda sprintera wskoczyła także do pierwszej dziesiątki tegorocznych list światowych.

AMP 2018: Szybka Dowgiert

Joanna Kwatera 2018-04-21 20:06
W atmosferze przyjaźni i imprezy studenckiej najlepsi żacy spotkali się na Termach Maltańskich, aby rozstrzygnąć, która uczelnia zrzesza najlepszych pływaków-studentów w Polsce. Znakomity wynik w sprincie delfinowym uzyskała pierwszego dnia rywalizacji, powracająca do wysokiej formy Anna Dowgiert, a z dobrej strony pokazali się też inni kadrowicze.

Rosja: Starcie gigantów dla Morozowa

Szymon Gagatek 2018-04-20 23:11

Fantastyczny poziom pływania zaprezentowali reprezentanci Rosji podczas pierwszego dnia mistrzostw kraju w Moskiwe. Na olimpijskim obiekcie doszło w piątek między innymi do konfrontacji znakomitych grzbiecistów na dystansie 50 metrów. Zaciętą rywalizację wygrał Władimir Morozow, który pokonał jedną długość basenu najszybciej w swojej karierze.

Chiny: Yan Zibei z nowym rekordem kraju

Szymon Gagatek 2018-04-18 13:27

Tylko jeden rekord kraju padł w trakcie mistrzostw Chin w Taiyuan. Ostatniego dnia zawodów Yan Zibei ustanowił najlepszy czas w historii Państwa Środka na dystansie 50 m stylem klasycznym. Z kolei swoje czwarte złoto wywalczył w środę Sun Yang, natomiast po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła 16-letnia Li Bingjie.

Chiny: Passa Sun Yanga przerwana

Szymon Gagatek 2018-04-17 15:29

Sun Yang nie zakończy mistrzostw Chin z kompletem pięciu złotych medali w konkurencjach indywidualnych. W trakcie przedostatniego dnia zawodów w Taiyuan 26-latka czekało najtrudniejsze wyzwanie, start na 100 m stylem dowolnym. W finale walczył o zwycięstwo do samego końca, ale ostatecznie musiał się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium.

Niemiecko-szwedzka rewia w Bergen

Joanna Kwatera 2018-04-16 23:33
W miniony weekend odbyła się już jedenasta edycja prestiżowych zawodów w Bergen, a na pływalni im. Alexandra Dale Oen’a pojawiła się śmietanka europejskich gwiazd pływania z Sarah Sjoestroem na czele. Szwedka jak zwykle nie miała sobie równych w tej rywalizacji, notując świetne wyniki, ale nie tylko ona stworzyła w Norwegii fantastyczne widowisko.

Chiny: Rekordziści kraju wygrywają w Taiyuan

Szymon Gagatek 2018-04-16 16:59

Oczekiwane rozstrzygnięcia w rywalizacji mężczyzn i niespodzianki wśród kobiet - to najkrótszy opis tego, co działo się w trakcie czwartego dnia mistrzostw Chin w Taiyuan. Bardzo dobre wyniki notowali między innymi rekordziści kraju: Li Zhuaho, Yan Zibei oraz Wang Shun. Natomiast na dystansie 200 m stylem dowolnym niespodziankę sprawiła 16-latka.

TYR PSS: Długodystansowe ściganie

Joanna Kwatera 2018-04-16 13:24
Ostatni dzień zawodów TYR Pro Swim Series w Mesie to popisy długodystansowców. Na pływalni Skyline Aquatic Center odbyły się w niedziele wyścigi na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym, a niezłą dyspozycję zaprezentował w nich Zane Grothe. Wśród kobiet zwyciężyła Ashley Neidigh.

Holandia: Jeszcze jeden triumf Jabłońskiej

Szymon Gagatek 2018-04-16 00:40

Oliwia Jabłońska dołożyła do swojej kolekcji kolejny triumf w zawodach Swim Cup w Eindhoven. Ostatniego dnia zmagań reprezentantka Startu Wrocław wygrała wyścig finałowy pływaczek niepełnosprawnych na 100 m stylem motylkowym. Dodatkowo nasza medalistka paraolimpijska zakończyła ściganie na dystansie 200 m stylem zmiennym tuż za podium. 

Mistrzostwa Szkół Sportowych: Nokaut warszawskich zawodników z SP 263!

Joanna Kwatera 2018-04-15 23:26
Przez dwa dni uczniowie szkół sportowych walczyli w Raciborzu o tytuł tej najlepszej, a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików 10-14 lat i juniorów 15-16 letnich. Wśród tych młodszych najwięcej punktów na swoim koncie zgromadzili pływacy SP 263 z Warszawy, którzy sporo wyprzedzili pływaków z Bydgoszczy oraz kolejną warszawską ekipą z SP 158.