Aktualności

UWAGA! LICYTACJA!

Iwona Bohosiewicz 2018-12-12 00:48

Zapraszamy serdecznie do licytacji Silesii Swimming Center, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Adama, pływaka z klubu UKS Shark Rudna.

Przedmiotem licytacji jest m.in. unikalny czerwony czepek, trening z Trenerem Kajetanem Załuskim, koszulka, czy skarpetki Silesii Swimming Center.

Szczegółowe informacje na temat licytacji i bezpośredniego wsparcia można przeczytać TUTAJ.

Hangzhou 2018: Siódme miejsca Polaków

Szymon Gagatek 2018-12-11 17:05

Pierwszy dzień mistrzostw świata na krótkim basenie w Hangzhou upłynął pod znakiem siódmych miejsc zajmowanych przez polskich pływaków w wyścigach finałowych. Najpierw na tej lokacie rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył Wojciech Wojdak, a następnie na 200 m stylem zmiennym Jan Świtkowski. W półfinałach 100 m stylem grzbietowym odpadli natomiast Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki.

Hangzhou 2018: Rozkład jazdy - 1. sesja finałowa

Szymon Gagatek 2018-12-11 10:23

Pierwszy dzień mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie na pewno dostarczy nam jeszcze wielu emocji. Już od 12:00 polskiego czasu będziemy mogli obserować sesję popołudniową, a w niej czwórkę Polaków, aż siedem wyścigów medalowych i cztery konkurencje, w których wyłonieni zostaną jutrzejsi finaliści. Transmisja z zawodów w TVP Sport.

Hangzhou 2018: Świetny początek Polaków! Rekord Świtkowskiego i komplet kwalifikacji

Szymon Gagatek 2018-12-11 09:48

Bardzo optymistycznie rozpoczęły się dla nas mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie w Hangzhou. Już w pierwszej sesji eliminacyjnej wystartowało czworo Biało-czerwonych i wszyscy wywalczyli awans do popołudniowych wyścigów. W finałach zobaczymy Wojciecha Wojdaka i Jana Świtkowskiego, który na dystanskie 200 m stylem zmiennym poprawił własny rekord Polski.

Hangzhou 2018: Startują mistrzostwa świata!

Szymon Gagatek 2018-12-10 19:45

Sześcioro reprezentantów Polski stanie do walki w rozpoczynających się dziś w nocy 14. Mistrzostwach Świata w pływaniu na krótkim basenie. Zmagania odbędą się w chińskim Hangzhou i potrwają do niedzieli. Transmisję z sesji finałowych najważniejszej pływackiej imprezy międzynarodowej tej zimy będziemy mogli śledzić na antenie TVP Sport.

Liga SMS Runda I: Triumf pływaków z Oświęcimia

Joanna Kwatera 2018-12-01 22:39
Szkołą, która zrzesza najlepszych pływaków w Polsce okazał się oświęcimski SMS, który triumfował w pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego wśród 15 zespołów z całego kraju. Wychowankowie z Oświęcimia zgromadzili na swoim koncie 1962 pkt i wyprzedzili w klasyfikacji drużynowej zawodników ze szkoły w Lublinie i z warszawskich Bielan.

MŚJ w ratownictwie wodnym: Złoto Nakielskiego, siedem medali Polaków

Szymon Gagatek 2018-11-26 13:49

Tuż po zakończeniu rywalizacji seniorów w mistrzostwach świata w ratownictwie wodnym zmagania o medale stoczyli juniorzy. W trakcie dwóch dni na pływalni w Adelajdzie młodzi Biało-czerwoni aż siedmiokrotnie stawali na podium. Najlepiej radził sobie Hubert Nakielski, który między innymi wywalczył złoto w konkurencji super ratownik na dystansie 200 metrów.

Grand Prix w Poznaniu: Polańska i Majchrzak porządzili w Poznaniu!

Joanna Kwatera 2018-11-25 11:39
Do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa w poznańskiej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn rywalizacja stała na niezwykle wyrównanym poziomie, a w czołówce wśród liderów panował ścisk. Ostatecznie z tarczą z tej potyczki wyszli znakomicie dysponowana w ten weekend Aleksandra Polańska i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Niełatwe pojedynki

Joanna Kwatera 2018-11-24 21:55
Znakomite ściganie w bloku popołudniowym wypełniło kilka wieczornych godzin zmagań pływaków w poznańskich Termach Maltańskich, a pojedynki na styku były zapewne przedsmakiem tego co będzie działo się za niecały miesiąc podczas zimowych mistrzostw kraju seniorów i młodzieżowców. Po pierwszym dniu rywalizacji liderami klasyfikacji generalnej są Aleksandra Knop i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Poznaniu: Wojdak już na czele

Joanna Kwatera 2018-11-24 16:22
Zmagania w trzecich już w tym sezonie zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zainaugurowali pływacy na Termach Maltańskich. Już w pierwszym sobotnim bloku padło kilka interesujących rezultatów. Swój marsz po kolejną wygraną rozpoczął Wojciech Wojdak, uzyskując najwyżej punktowany wynik poranka. Dobrze zaprezentowali się też sprinterzy i żabkarze.

Grand Prix w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-11-23 21:58
Na niespełna miesiąc przed mistrzostwami Polski w pływaniu na krótkim basenie najlepsi zawodnicy z naszego kraju pojawią się w Poznaniu, by w weekend stoczyć walkę w trzecich w tym sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Co wydarzy się w Poznaniu? Po raz kolejny sprawdziliśmy, na co warto zwrócić uwagę w Termach Maltańskich!

Let it snow! Let it snow!

Iwona Bohosiewicz 2018-11-23 13:37

Jak co roku Swimming Challenge zaprasza na obóz zimowy, który odbędzie się nie gdzie indziej jak w górach - 4* hotel Bornit w Szklarskiej Porębie! Góry to oczywiście sporty zimowe.
A który z nich jest najbardziej odpowiedni dla pływaków? Z całą pewnością narty biegowe i najlepiej przystosowany do tego teren w kraju - Polana Jakuszycka!

MŚ w ratownictwie wodnym: Sztafety z brązowymi medalami

Szymon Gagatek 2018-11-23 12:43

Po udanej inauguracji mistrzotw świata w ratownictwie wodnym, drugiego dnia zmagań polscy pływacy dołożyli do swojego dorobku kolejne dwa brązowe krążki. Miejsce na najniższym stopniu podium w Adelajdzie wywalczyły nasze zawodniczki na dystansie 4x50 m z pasem ratowniczym oraz panowie w konkurencji 4x25 m holowanie manekina.

Jak nagradzać, żeby inspirować? cz.2

Joanna Budzis 2018-11-23 00:08

Konstruktywnej informacji zwrotnej ciąg dalszy. Drodzy trenerzy, rodzice i nauczyciele, skoro już wiecie, że trzeba chwalić za pozytywne zachowanie, konkretne zachowanie, konkretnej osoby i w konkretnym czasie, to teraz dołączmy do tego kontekst sytuacyjny. Czy warto chwalić publicznie i porównywać do ogólnych standardów grupy? Jak użyć tej konkretnej pozytywnej sytuacji do zainicjowania podobnego zachowania w przyszłości i osiągnięcia większych celów?

MŚ w ratownictwie wodnym: Rekord świata Polek!

Szymon Gagatek 2018-11-22 13:33

Świetny początek mistrzostw świata w ratownictwie wodnym mają za sobą nasi pływacy. W czwartek złote medale w sztafecie 4x50 m z przeszkodami wywalczyły Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz. Polki swój sukces okrasiły także rekordem globu! Dodatkowo Biało-czerwoni pierwszego dnia zawodów zdobyli jeszcze trzy brązowe medale!

ZMP Masters Olsztyn 2018: Korzeniowski i Kaczmarek rekordzistami Europy!

Joanna Kwatera 2018-11-21 14:20
Dwa rekordy Europy Masters były najsmakowitszym owocem zmagań Mastersów w Zimowych Mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbyły się w Olsztynie. W miejscowej Aquasferze wielką klasę zaprezentowali Paweł Korzeniowski i Marcin Kaczmarek, ale także utytułowani już zawodnicy w starszych kategoriach wiekowych postarali się o znakomite starty.

PŚ 2018 Singapur: Sjoestroem i Morozow najlepsi w klasyfikacji generalnej cyklu

Szymon Gagatek 2018-11-17 20:17

Podczas ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w Singapurze, Katinka Hosszu nie dała rady odrobić strat do Sary Sjoestroem w klasyfikacji generalnej cyklu. Tym samym Szwedka powtórzyła sukces sprzed roku i zgarnęła czek o wartości 150 tysięcy dolarów. Wśród mężczyzn triumfował Władimir Morozow z Rosji.

Rozmowy w studiu Megatiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2018-11-17 08:09

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.