Aktualności

Rozmowy w studiu Megatiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2018-06-23 09:09

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Puchar Świata OW: Polacy w trzeciej dziesiątce

Dagmara Macner 2018-06-18 13:24
Aktualni Mistrzowie Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w sobotę wystartowali w kolejnej odsłonie zawodów FINA/HOSA Marathon Swim World Series 2018. Czwartą rundę zawodów gościł węgierski Balatonfured. Polacy: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.

Mare Nostrum: Trzy krążki w stolicy Katalonii

Dagmara Macner 2018-06-15 10:33
Drugi cykl zawodów Mare Nostrum odbył się w Barcelonie. W Hiszpanii w ekipie biało – czerwonych zaprezentowało się siedemnastu pływaków: 7 kobiet i 10 mężczyzn. W stolicy Katalonii polscy pływacy wywalczyli trzy krążki: dwa srebrne i jeden brązowy. Podczas Ciutat de Barcelona na podium stanęli: Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski i Dawid Szwedzki.

Koniec roku szkolnego, a sezon dalej trwa

Joanna Budzis 2018-06-14 23:54

Koniec roku szkolnego, a tutaj jeszcze parę tygodni przygotowań do głównej imprezy sezonu. Końcówka sezonu, jak sama pamiętam, to okres niezwykle wymagający dla nastoletnich zawodników. Jak tu wykrzesać z siebie energię, koncentrację, motywację, kiedy wszyscy dookoła rozkoszują się piękną pogodą, wolnymi popołudniami, a za chwilę wakacjami?! Utrzymanie motywacji i systematyczności w wykonywaniu swoich codziennych zadań to w tym okresie nie lada wyzwanie. Dodatkowo, zaraz kolejny sprawdzian, czyli opanowanie stresu i niepokoju przed startem.

Warszawskie święto pływania w wodach otwartych nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Szymon Gagatek 2018-06-11 23:22
Tegoroczne Mistrzostwa Warszawy to już piąta edycja zawodów Warsaw Open Water organizowanych przez Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPR-em. Tradycyjnie zawody na Jeziorku Czerniakowskim rozpoczynają rywalizację w Pucharze Polski Masters i notują rekordową frekwencję wśród zawodów na wodach otwartych.

TYR PSS: Świtkowski znów na podium!

Joanna Kwatera 2018-06-11 19:49
Czwartego dnia rozgrywek TYR Pro Swim Series w Santa Clara Jan Świtkowski po raz kolejny stanął na podium, tym razem zajmując drugą lokatę w zmaganiach kraulistów. Rewelacyjny rezultat w sprincie stylem klasycznym zanotowała natomiast Lilly King, poprawiając jeszcze czas, który plasuje ją na pozycji liderki światowych list najlepszych wyników tego sezonu.

Mare Nostrum: Rekord Azji Ikee!

Joanna Kwatera 2018-06-11 18:26
Miting Mare Nostrum w Canet en Roussillion zgromadził jak co roku wiele gwiazd światowego pływania, które mimo, że nie w najwyższej formie, zaprezentowały się ze znakomitej strony. Formą błysnęła Japonka Rikako Ikee, a także w stylu klasycznym Yulia Efimova. Na zawodach we Francji odnotowano też ważne powroty...

Mare Nostrum: Dziesięć polskich medali!

Joanna Kwatera 2018-06-10 23:35
Dziesięć medali zdobyli polscy reprezentanci podczas mitingu Mare Nostrum, który odbył się w ten weekend w Cannet de Roussillon. Najwięcej, bo aż cztery razy stawał na podium Konrad Czerniak. W stylu grzbietowym z bardzo dobrej strony pokazał się też Kacper Stokowski, który dwukrotnie był drugi.

TYR PSS: Świtkowski drugi w Santa Clara!

Joanna Kwatera 2018-06-10 20:22
Trzeci dzień TYR Pro Swim Series w Santa Clara obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, a do wody wskoczył dawno nie widziany już Ryan Lochte. Lilly King wypływała najlepszy wynik w tym roku na świecie, a polscy kibice również mogli oklaskiwać swojego rodaka, gdyż w rywalizacji delfinistów bardzo dobrze zaprezentował się Jan Świtkowski.

TYR PSS: Ledecky znów najlepsza na świecie!

Joanna Kwatera 2018-06-09 17:38
W czwartek w Santa Clara ruszył piąty już przystanek tegorocznego cyklu TYR Pro Swim Series. Pierwszego dnia zawodnicy ścigali się na dystansie 1500m stylem dowolnym, a zmagania kraulistów wygrali Zane Grothe i Ashley Neidigh. Na udział w tych rozgrywkach nie zdecydowała się tym razem Katie Ledecky, która za to wczoraj błysnęła formą na krótszym dystansie kraulowym.

Liga SMS: Oświęcim z pucharem!

Joanna Kwatera 2018-06-02 20:29
Byli najlepsi na krótkiej pływalni w Oświęcimiu, są najlepsi i na długiej w Lublinie, a także w całym cyklu Ligi SMS w tym sezonie! Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia zgromadzili na swoim koncie 4268 punktów i w nagrodę za zwycięstwo wznieśli w geście triumfu wielki puchar, który po czterech latach powrócił do województwa małopolskiego!

Liga SMS: Spóźniony rewanż

Joanna Kwatera 2018-06-02 15:26
Drugi blok zawodów II rundy Ligi SMS w Lublinie, nie przyniósł zmiany na pozycji lidera w klasyfikacji drużynowej, a przodownictwo w stawce zespół z Oświęcimia powiekszył o kolejne kilkanaście punktów. Dzięki dobrej postawie i trzem wygranym w porannej rywalizacji na drugą lokatę wysunęli się uczniowie z Lublina, którzy wyprzedzili w tabeli SMS Szczecin.

Liga SMS: Oświęcimianie na prowadzeniu

Joanna Kwatera 2018-06-01 23:11
Po wyczerpujących przygotowaniach do mistrzostw Polski, które odbyły się tydzień temu w łódzkiej Zatoce Sportu, młodzi polscy pływacy nie mają czasu na odpoczynek, gdyż już dziś rywalizacja przeniosła się od Lublina, a tam uczniowie Szkół Mistrzostwa Sportowego rozpoczęli walkę o tytuł dla tej, która skupia najlepiej pływających wychowanków w naszym kraju.

Wielkie plany naszych pływaków! Polska Przeprawa Stulecia

Szymon Gagatek 2018-05-30 18:21

Sierpień może być wyjątkowym miesiącem w historii polskiego pływania. Nie tylko na mistrzostwach Europy w Glasgow, ale także na wodach otwartych. Bardzo interesującego przedsięwzięcia chcą się podjąć nasi reprezentanci: Aleksandra Bednarek, Hanna Bakuniak i Bogusław Ogrodnik. To ma być niesamowita Polska Przeprawa Stulecia!

Łódź 2018: Eksportowa czternastka

Joanna Kwatera 2018-05-27 23:46
91. Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców obfitowały w wiele niesamowitych wydarzeń, a także wyłoniły nowe gwiazdy pływania, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły zapewne mocne filary polskiej kadry narodowej. Zwycięstwa faworytów przeplatały się z niespodziewanymi triumfami młodszych rywali, nie brakowało też rekordowych wyników.

Łódź 2018: Sztafeta z minimum!

Joanna Kwatera 2018-05-27 21:11
Ostatni dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Łodzi, oprócz niezapomnianych wspomnień, przyniósł także kilka cennych wyników, a także te, dające reprezentantom naszego kraju przepustki do startu podczas sierpniowych mistrzostw Starego Kontynentu w Glasgow. Znakomicie tę okazję wykorzystała również sztafeta kobiet 4x100m stylem dowolnym.

Łódź 2018: Sukcesy i zawiedzione nadzieje

Joanna Kwatera 2018-05-27 19:55
Ostatni dzień mistrzostw Polski był też ostatnią okazją do wywalczenia przepustki na mistrzostwa Europy w Glasgow, zatem liderzy naszej reprezentacji, którzy jeszcze tego nie uczynili przystąpili do niedzielnej rywalizacji podwójnie zmotywowani. Sztuka ta jednak nie udała się ani długodystansowcom ani Dominice Sztanderze, która po raz kolejny musiała przełknąć w Łodzi gorycz porażki.

Łódź 2018: Prosta do finałów

Dagmara Macner 2018-05-27 13:51
Główne Mistrzostwa Polski nieuchronnie zbliżają się do końca. Za nami końcówka wyścigów eliminacyjnych, a po południu do rozegrania pozostały ostatnie serie finałowe. W niedzielne popołudnie do wręczenia pozostały medale w czterech konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej.