Aktualności

MŚ Masters: Drużyna z brązu

Szymon Gagatek 2017-08-18 17:52
Piątek na mistrzostwach świata w Budapeszcie to dzień rywalizacji sztafetowej. Na odcinkach pięćdziesięciometrowych w stylu dowolnym, zmiennym oraz zmaganiach łączonych mix wzięły udział również polskie sztafety, najlepiej z nich poradzili sobie zawodnicy Legii Warszawa, którzy swój start okrasili brązowym medalem.

MŚ Masters: Podwójnie w złocie!

Szymon Gagatek 2017-08-17 17:00
Kolejny niezwykle udany dzień dla polskich pływaków Masters w Budapeszcie! Nasi rodacy w czwartek wyrwali dwa tytuły mistrzowskie, a ich posiadaczami stali się Marcin Kaczmarek i po raz drugi Kazimierz Mrówczyński. Brązowy krążek do polskiego dorobku medalowego dołożyła jeszcze Magdalena Drab, a kibice znów byli świadkami trzech kolejnych rekordów globu.

MŚ Masters: Życiowy sukces Drab!

Szymon Gagatek 2017-08-16 16:54
Trzeci dzień mistrzostw świata Masters w Budapeszcie zaczął się dla Biało-czerwonych mocnym uderzeniem! Magdalena Drab odniosła życiowy sukces zostając mistrzynią globu w najmłodszej kategorii Masters w konkurencji 400m stylem zmiennym, a zrobiła to w fantastycznym stylu, poprawiając przy okazji rekord kraju. Ponadto na węgierskiej pływalni padły cztery nowe rekordy świata.

MŚ Masters Budapeszt: Cztery medale Polaków!

Szymon Gagatek 2017-08-15 20:35
Cztery medale mistrzostw świata Masters w Budapeszcie wywalczyła polska ekipa drugiego dnia zmagań w Dunaj Arenie i kompleksie pływalni na wyspie Świętej Małgorzaty. Kazimierz Mrówczyński zdobył tytuł mistrzowski, a medale dla Polski zdobywali jeszcze Lucjan Prządo dwa oraz Zbigniew Januszkiewicz.

MŚ Masters Budapeszt: Polki w czołówce

Szymon Gagatek 2017-08-15 08:32
Dwie polskie zawodniczki uplasowały się pierwszego dnia mistrzostw globu Masters w Budapeszcie w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek świata w swojej kategorii wiekowej, choć i pozostali rodacy radzili sobie znakomicie. W Dunaj Arenie oraz kompleksie pływalni na wyspie świętej Małgorzaty padł dziś też rekord globu Masters oraz osiem rekordów mistrzostw.

PŚ: Hiszpańska niespodzianka, szósty rekord Sjoestroem

Szymon Gagatek 2017-08-12 21:50

Aż trzy rekordy świata padły na pływalni im. Pietera van den Hoogenbanda w Eindhoven w trakcie dwudniowych zawodów Pucharu Świata! W sobotnie popołudnie wielką niespodziankę na dystansie 400 m stylem zmiennym sprawiła Mireia Belmonte, natomiast na 200 m stylem dowolnym kolejny niesamowity rezultat odnotowała Sarah Sjoestroem.

PŚ: Można pływać jeszcze szybciej

Szymon Gagatek 2017-08-11 21:39

Już bez reprezentantów Polski, ale wciąż z wieloma bardzo dobrymi rezultatami - karuzela Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie kręci się w najlepsze. Pierwszego dnia zawodów w Eindhoven doczekaliśmy się kolejnego rekordu świata w wykonaniu niezawodnej Sary Sjoestroem! Szwedka ustanowiła go na dystansie 100 m stylem dowolnym.

PŚ: Rekord Majchrzaka, dublet Kawęckiego!

Szymon Gagatek 2017-08-07 19:16

Fantastyczny rekord Polski Kacpra Majchrzaka na dystansie 200 m stylem dowolnym, a także triumf Radosława Kawęckiego w finale 100 m stylem grzbietowym były ozdobą drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Berlinie w wykonaniu reprezentantów naszego kraju. Ze stolicy Niemiec wrócimy z pokaźnym dorobkiem siedmiu medali. 

PŚ: Kawęcki najlepszy w eliminacjach

Szymon Gagatek 2017-08-07 12:19

W Berlinie dobiegła końca druga sesja eliminacyjna zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie. W poniedziałkowy poranek na słupkach startowych stanęło trzynaścioro biało-czerwonych, a awans do finałów wywalczyło czworo z nich. Najlepiej poradził sobie Radosław Kawęcki, notując pierwszy czas na 100 m stylem grzbietowym.

PŚ: Rekordy, zwycięstwo i medale Polaków w Berlinie!

Szymon Gagatek 2017-08-06 19:32

Niezwykle udane wyścigi finałowe pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Berlinie mają za sobą reprezentanci Polski! W niedzielę w stolicy Niemiec nasi zawodnicy ustanowili dwa rekordy kraju w konkurencjach indywidualnych oraz wywalczyli cztery medale! W zmaganiach na 200 m stylem grzbietowym po raz kolejny triumfował Radosław Kawęcki.

PŚ: Urbańczyk zaatakowała rekord Polski!

Szymon Gagatek 2017-08-06 12:18

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wciąż świetnie radzi sobie na dystansie 50 m stylem motylkowym. Po udanym występie na czempionacie globu, łodzianka już w eliminacjach pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Berlinie zaatakowała własny rekord Polski na krótkim basenie. Do wyrównania tego wyniku zabrakło jej jednej setnej sekundy! 

MEJ na wodach otwartych: Rywalizacja indywidualna zakończona

Szymon Gagatek 2017-08-05 18:29

We Marsylii rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu długodystansowym. W rywalizacji indywidualnej we francuskim mieście nad Morzem Śródziemnym zaprezentowało się już pięcioro biało-czerwonych. Najlepiej spisywali się najmłodsi: Ewa Jaszczuk i Hubert Bruzdewicz. Oboje w swojej kategorii wiekowej zajmowali 17. miejsce.

PŚ: Rekordowa rekordzistka

Szymon Gagatek 2017-08-03 23:53

Jednogłośnie okrzyknięta jedną z największych bohaterek mistrzostw świata w Budapeszcie, Sarah Sjoestroem podtrzymała swoją rewelacyjną formę i notuje szokujące wyniki również na krótkim basenie. W trakcie inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Moskwie popisała się kolejnymi dwoma rekordami globu. Łącznie ma ich już na koncie aż osiem!

PŚ: Kawęcki znów wygrywa! Medalowy dzień Polaków

Szymon Gagatek 2017-08-03 22:52
To był świetny dzień dla naszych pływaków! Po nieudanym czempionacie globu Radosław Kawęcki szybko wrócił na zwycięski szlak na dystansie 200 m stylem grzbietowym, zdobywając dla Polski jedyne złoto podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Moskwie. Pozostali biało-czerwoni dołożyli do naszego dorobku jeszcze cztery medale.

PŚ: Moskwa przyjazna Polakom

Jarek Blazek 2017-08-03 11:38
Udane zaprezentowali się nasi zawodnicy w wyścigach eliminacyjnych drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Moskwie. W finałowej sesji zobaczymy aż siódemkę biało - czerwonych, którzy zmierzą się w sześciu indywidualnych finałach. W wyścigu konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym drużyn mieszanych wystąpi też nasza sztafeta w składzie Urbańczyk, Tchórz, Polewka, Juraszek.

PŚ: Szwedzki rekord świata!

Joanna Kwatera 2017-08-02 23:34
To było mocne uderzenie od samego początku! Dopiero co skończyli rywalizację w Budapeszcie,a już za nimi kolejne starty w pierwszej odsłonie tegorocznego Pucharu świata w Moskwie na krótkim basenie. Świetna passa Sarah Sjoestroem nadal trwa, a już pierwszego dnia zmagań przywitała rosyjskich kibiców nowym rekordem świata na dystansie 50m stylem dowolnym!

PŚ: Niejasne okoliczności, ale początek udany

Szymon Gagatek 2017-08-02 12:48

Na olimpijskim obiekcie w Moskwie zainaugurowany został nowy sezon Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie. Nowe zasady stworzone przez Międzynarodową Federację Pływacką wprowadziły sporo zamieszania, ale nie przeszkodziły naszym zawodnikom w wywalczeniu wielu kwalifikacji do popołudniowych wyścigów finałowych.

Budapeszt 2017: Wojdak siódmy na zakończenie mistrzostw

Szymon Gagatek 2017-07-30 19:35

Wojciech Wojdak startem w wyścigu finałowym na dystansie 1500 m stylem dowolnym zakończył polskie starty w mistrzostwach świata w Budapeszcie. Reprezentant BOSiRu Brzesko został sklasyfikowany na 7. pozycji. Stolicę Węgier opuszczamy zatem z jednym srebrnym krążkiem, wywalczonym właśnie przez podopiecznego Marcina Kacera.