Aktualności

Rekordy życiowe na sprawdzianie kadry w Zatoce Sportu [ZESTAWIENIE]

Szymon Gagatek 2020-06-27 22:25

Sprawdzian kadry narodowej w Zatoce Sportu można spokojnie uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń czerwca w polskim pływaniu. Zawody w Zatoce Sportu podsumowały pracę, jaką nasi reprezentanci wykonali w wyjątkowo trudnym dla sportowców okresie pandemii. Podczas krótkiej rywalizacji nie zabrakło rekordów życiowych. W sumie w sobotni poranek padło ich aż 21.

Wrócili! Tchórz i Stokowski najlepsi na sprawdzianie kadry

Szymon Gagatek 2020-06-27 21:43

Po prawie czterech miesiącach bez rywalizacji, w sobotę czołowi polscy pływacy wzięli udział w wewnętrznym sprawdzianie kadry narodowej seniorów i juniorów w Zatoce Sportu. Dynamiczne zawody miały swój oficjalny wymiar - obsługiwali je sędziowie, użyto też elektronicznego pomiaru czasu. Najlepsi w stawce okazali się Kacper Stokowski i Alicja Tchórz, która otarła się nawet o rekord Polski.

Rywalizacja wznowiona, kolejne kraje wchodzą do gry

Szymon Gagatek 2020-06-24 19:35

Pływacki świat stara się o powrót do normalności. Nie wszędzie jest to proste zadanie, ale w trakcie ostatniego weekendu m. in. w naszym kraju odbyła się rywalizacja na wodach otwartych. Na Jeziorze Mamucim w Garwolinie ścigano się w pierwszych po przerwie spowodowanej pandemią zawodach w naszym kraju - BEKO Challenge 2020. Przy okazji sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w innych krajach Europy.

Sekcja pływacka AZS AGH Kraków ogłasza nabór na sezon 2020/2021

Iwona Bohosiewicz 2020-06-23 00:56

Ogłoszenie / Informacja prasowa

Drodzy zawodnicy! Maturzyści!

Zapewne stoicie teraz przed wyborem swojej ścieżki naukowej, jednocześnie myśląc jak ją połączyć z pływaniem?
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie odpowiada Waszym oczekiwaniom!
Sekcja pływacka AZS AGH Kraków ogłasza nabór na sezon 2020/2021.

Jako zawodnik sekcji będziesz miał możliwość trenowania z najlepszymi, jednocześnie studiując na 2. uczelni technicznej w Polsce!

Kolejna próba. FINA chce sprintów na igrzyskach w Paryżu

Szymon Gagatek 2020-06-21 18:26

Aż 20 z 27 międzynarodowych federacji, które zrzeszają dyscypliny z programu letnich igrzysk, zgłosiło chęć wprowadzenia nowych konkurencji w Paryżu w 2024 roku - doniósł portal insidethegames. Wśród wnioskujących znalazła się też FINA. Władze światowego pływania chciałyby dołączenia do olimpijskich zmagań między innymi sprintów w stylu grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie Zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2020-06-17 23:23

Ogłoszenie/Informacja prasowa:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie informuje, że rozpoczęła rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.
Jeśli Twoją pasją jest pływanie i chciałbyś kontynuować swoją karierę pływacką w szkole średniej to ZAPRASZAMY DO SZCZECINA!

Wejdź na stronę:

Rekrutacja w SMS Lublin rozpoczęta

Szymon Gagatek 2020-06-15 13:35
Ogłoszenie/Informacja prasowa: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Lublinie zaprasza wszystkich utalentowanych zawodników do uczestnictwa w rekrutacji. Jeśli kochacie pływanie i chcecie stać się częścią fantastycznej drużyny, nie zastanawiajcie się dłużej! Już od 15 do 22 czerwca 2020 roku możecie brać udział w rekrutacji do naszej szkoły.

AZS AWF Katowice - Dołącz do najlepszych!

Szymon Gagatek 2020-06-10 20:27
Pragniesz rozwijać się jako zawodnik? Szukasz możliwości połączenia kariery sportowej z nauką? Chcesz trenować wśród najlepszych? Sekcja pływania KS AZS AWF Katowice ogłasza nabór na sezon 2020/2021. Poszukujemy utalentowanych zawodników-seniorów, którzy wzmocnią szeregi grupy zawodowej oraz młodych, ambitnych juniorów, którzy dołączą do naszych barw, aby kontynuować swoją karierę zawodniczą.

Mój sport, moja pasja, mój świat. Czego nauczyła mnie przerwa?

Joanna Budzis 2020-06-06 16:32

Zbyt często, my jako zawodnicy, trenerzy i rodzice, marnujemy czas na narzekanie i przejmowanie się tym, co jest poza naszą bezpośrednią kontrolą. Właśnie teraz kończy się prawdopodobnie najtrudniejszy okres w karierze większości zawodników, ich trenerów i rodziców. Teraz, kiedy sytuacja dalej zmienia się bardzo dynamicznie, ale świat sportu zaczyna wracać do treningowej rutyny, nie można pozwolić sobie na przeoczenie nowych możliwości jakie dała trzymiesięczna izolacja. Spróbujmy zwrócić uwagę na pozytywne aspekty tej sytuacji.

 

Tym razem pływają po bicie, czyli #hot16challenge2 [NOWE]

Szymon Gagatek 2020-06-01 19:46

Już od kilku tygodni w polskiej części internetu pojawiają się masowo filmiki z akcji #hot16challenge2, która w czasie pandemii koronawirusa ma pomóc naszej służbie zdrowia. Popularność zbiórki zapoczątkowanej przez Solara przerosła najśmielsze oczekiwania i w końcu dotarła też do naszego pływackiego światka. Sprawdźcie, co do tej pory wypuścili do sieci nasi reprezentanci!

Związek w ogniu krytyki

Szymon Gagatek 2020-05-28 20:29

Ostatnie tygodnie dla ludzi związanych w jakikolwiek sposób z pływaniem są wyjątkowo trudne. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie pływalni, a brak konkretnego terminu ich ponownego otwarcia tylko potęgował frustrację i głosy o bierności PZP. Czara goryczy przelalała się w ostatnich godzinach, po wpisie Alicji Tchórz na Facebooku i wypowiedzi Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk dla Polskiej Agencji Prasowej. 

Rok bez wielkiego pływania. MŚ na krótkim basenie przełożone [AKTUALIZACJA]

Szymon Gagatek 2020-05-21 12:53

Takiej decyzji podjętej już na tym etapie walki z pandemią raczej trudno było się spodziewać. A jednak, działacze Miedzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA) postanowili przesunąć mistrzostwa świata na krótkim basenie, które miały się odbyć w grudniu w Abu Zabi, na 2021 rok. To oznacza, że w tym roku wielkiego pływania na międzynarodowej imprezie już nie zobaczymy.

Swimexpress #4: Nieoczekiwana zmiana trenera

Szymon Gagatek 2020-05-16 22:12

W wielu krajach świata najlepsi pływacy powoli wracają do treningów. Reprezentanci Polski od kilku dni trenują już w Wałczu i Spale, trwa oczekiwanie na otwarcie pływalni dla pozostałych zawodników i powrót do normalności. W międzyczasie z różnych stron docierają rozmaite - czasem ciekawe, czasem zaskakujące - informacje. Co wydarzyło się zatem w ostatnich dniach?

Polscy pływacy w #dontrushchallenge!

Szymon Gagatek 2020-05-06 18:48

Powszechna izolacja sprawia, że do głowy przychodzą różne kreatywne pomysły. Od jakiegoś czasu w sieci krąży #dontrushchallenge. W skrócie wyzwanie polega na nagraniu i zmontowaniu w jedną całość krótkich filmików, w trakcie których prezentowana jest jakaś metamorfoza. Dziś doczekaliśmy się premiery klipu z udziałem naszej pływackiej reprezentacji. To trzeba zobaczyć!

Oficjalnie: Nowa data mistrzostw Europy

Szymon Gagatek 2020-05-05 19:41

Działacze Europejskiej Federacji Pływackiej potrwierdzili nową datę mistrzostw Europy w sportach wodnych. Stało się to, o czym kilka dni temu wspominał prezes węgierskiego związku Sándor Wladár. Impreza dla najlepszych zawodników Starego Kontynentu zostala przełożona na maj 2021 roku. Zmagania będą poprzedzać igrzyska olimpijskie w Tokio, tak jak miało to mieć miejsce w tym roku.

Swimexpress #3: Nowe okoliczności, nowe daty

Szymon Gagatek 2020-05-05 15:44

Europejska Federacja Pływacka zaprzeczyła doniesieniom o nieprawidłowościach finansowych czołowych działaczy. Węgierskie źródła piszą o tym, że sytuacja może wynikać z personalnego konfliktu pomiędzy Paolo Barellim i Bartolo Consolo. Na rozwiązanie sprawy przyjdzie nam poczekać. Afera w LEN to jednak na szczęście tylko jedna z wielu rzeczy, dziejących się obecnie w pływackim świecie.

Afera w LEN. Czołowi działacze oskarżeni o nadużycia finansowe

Szymon Gagatek 2020-05-03 20:00

Władze europejskiego pływania w tarapatach. Trzech czołowych działaczy, na czele z szefem organizacji Paolo Barellim, zostało oskarżonych o nieprawidłowości finansowe w latach 2014-2017. Sprawa ujrzała światło dzienne poprzez działania podjęte przez Paolo Consolo, przewodniczącego LEN w latach 1990-2008. Dokumenty dotyczące nadużyć przekazano już do sądów we Włoszech i w Szwajcarii. 

Ledecky i "The Last Dance", czyli jak mistrzyni olimpijska poznała Michaela Jordana

Szymon Gagatek 2020-05-02 21:48

"The Last Dance" - serial dokumentalny o ostatnim sezonie Michaela Jordana w Chicago Bulls - z miejsca stał się wyjątkowo popularny czy to w amerykańskim ESPN, czy na Netflixie. Wśród widzów znalazła się nawet Katie Ledecky. Gwiazda pływania miała dodatkowy powód, by zasiąść przed ekranem. Jordana poznała osobiście, gdy miała zaledwie kilka lat, czym pochwaliła się w mediach społecznościowych.