Świat

Kazań 24/7: Pierwsze medale rozdane!

Szymon Gagatek 2015-07-26 14:22

W sobotę na mistrzostwach świata w sportach wodnych zapadły pierwsze rozstrzygnięcia. Poznaliśmy zwycięzców pięciu konkurencji, a liderami klasyfikacji medalowej zostali Chińczycy, którzy tradycyjnie świetnie spisywali się w skokach do wody. Ze swojego pierwszego złota cieszyli się gospodarze, którzy mogli oklaskiwać udany występ swojej faworytki w pływaniu synchronicznym.

SKOKI DO WODY

Si Yajie i Tai Xiaohu zostali pierwszymi w historii mistrzami świata w rywalizacji par mieszanych w skokach z wieży 10m. Chińczycy zdeklasowali swoich rywali oddając pięć najlepszych skoków i wyprzedzając duet z Kanady Meaghan Benfeito/Vincent Riendeau o ponad czterdzieści punktów! Trzecie miejsce zajęli Australijczycy: Domonic Bedggood i Melissa Wu. Drugi medal z najcenniejszego kruszcu dla Państwa Środka wywalczyły obrończynie tytułu, Shi Tingmao i Wu Minxia, którym w sięgnięciu po zwycięstwo nie były w stanie przeszkodzić ani srebrne Kanadyjki, ani brązowe Australijki. Dla Wu triumf w Kazaniu oznacza zdobycie już siódmego złota mistrzostw świata w tej konkurencji!

WYNIKI

PŁYWANIE SYNCHRONICZNE

Pierwsze złoto dla gospodarzy wywalczyła w sobotę Swietłana Romaszyna. Faworytka rywalizacji indywidualnej w programie technicznym nie zawiodła i obroniła tytuł, zapewniając sobie piąte z rzędu złoto w tej konkurencji na mistrzostwach świata. Srebrny medal, ze stratą ponad dwóch punktów do zwyciężczyni, wywalczyła Ona Carbonell z Hiszpanii, a na najniższym stopniu podium, zgodnie z oczekiwaniami, stanęła Sun Wenyan z Chin. Dominację Rosjan w tej dyscyplinie potwierdziły również kwalifikacje dwóch innych konkurencji: programu technicznego w drużynie, a także w debiutującej na mistrzostwach świata rywalizacji par mieszanych.

WYNIKI

PŁYWANIE DŁUGODYSTANSOWE [RELACJA TUTAJ]

WYNIKI

zdjęcie: Tomasz Pąchalski