Polska

V Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2014-09-17 20:33

Już po raz piąty na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. W dniach 18-21 września wszyscy zainteresowani (od trenerskich specjalistów, przez pasjonatów pływania, trenerów dzieci i młodzieży, aż do nauczycieli i studentów AWF) znajdą w Grodzie Kraka coś dla siebie. Portal news.omegatiming.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem!

Konferencja z każdą kolejną edycją rozwija się i staje coraz ważniejszym wydarzeniem w pływackim kalendarzu w naszym kraju. W tym roku również nie zabraknie nowinek. Pierwszą będzie dwutorowość wykładów w piątkowy i sobotni poranek. W piątek będą one prowadzone w dwóch salach równolegle, a w sobotę, oprócz tradycyjnych wykładów, po raz pierwszy zaprezentowane zostaną również rozwiązania treningowe na lądzie i wodzie, prowadzone na pływalni.

Tym razem zaproszonych zostało troje gości specjalnych. Pierwszym jest, tak jak w ubiegłym roku, były amerykański trener pływania, dr Ernest W. Maglischo - jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców II dywizji uniwersyteckich rozgrywek w Stanach Zjednoczonych w historii, ośmiokrotnie wybierany trenerem roku na tym szczeblu zmagań. W tym roku Maglischo poprowadzi dokładnie pięć wykładów w ciągu trzech dni:

Czwartek:

  • Najnowsze poglądy na temat techniki pływania i specyfika treningu w pływaniu kraulem na piersiach.
  • Najnowsze poglądy na temat techniki pływania i specyfika treningu w pływaniu kraulem na plecach.


Piątek:

  • Najnowsze poglądy na temat techniki pływania i specyfika treningu w pływaniu stylem motylkowym.


Sobota:

  • Najnowsze poglądy na temat techniki pływania i specyfika treningu w pływaniu stylem klasycznym.
  • Technika startów i nawrotów. Platforma startowa dla grzbiecistów. Kopnięcie delfinowe w pływaniu pod wodą.

 

Co ciekawe, z uwagi na olbrzymie zainteresowanie zadawaniem pytań przez uczestników konferencji w roku ubiegłym, organizatorzy postanowili dać możliwość wysłania zapytania do Maglischo już wcześniej, drogą mailową. Zebrane kwestie będą poruszone przez niego w sobotni wieczór.

Drugim gościem specjalnym będzie znakomity bułgarski pływak długodystansowy, Petar Stoychev. Specjalista od rywalizacji na dystansie 25 km, mistrz świata z 2011 roku z Szanghaju, będzie prowadził wykłady w piątek. Rano opowie o specyfice treningu i startów zawodników w pływaniu na wodach otwartych, a wieczorem poświęci czas na wykład pod tytułem "Roczny cykl treningowy zawodnika pływającego na wodach otwartych".

W Krakowie nie zabraknie również najwybitniejszej polskiej pływaczki. Otylia Jędrzejczak w piątek o godzinie 15:00 opowie o relacjach interpersonalnych trener – zawodnik i o społeczno-pedagogicznych uwarunkowaniach pracy trenera.

Konferencję otworzy analiza realizacji programów szkoleniowych w cyklu 2013/2014 w Kadrze Narodowej Seniorów. Celem konferencji będzie również omówienie przygotowań, szkolenia i dotychczasowych wyników osiąganych przez juniorów i młodzików oraz zawodników z kadry w pływaniu na wodach otwartych. Już tradycyjnie w sobotni poranek oficjalnie poznamy też kalendarz imprez na 2015 rok w naszym kraju. Na relacje z konferencji już teraz zapraszamy na nasz portal!

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie tego wydarzenia, dostępnej pod adresem: http://mozp.pl/konferencja/.