Polska

PLP: Dolnośląskie wraca do gry

Szymon Gagatek 2014-04-05 13:50

Po dwóch blokach rywalizacji w Polskiej Lidze Pływackiej wiemy tylko tyle, że nic nie wiemy. O tym kto zwycięży w klasyfikacji generalnej zawodów zadecyduje ostatnia, popołudniowa sesja. W sobotni poranek na pływalni AWF w Krakowie dobrze spisywali się zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy odrobili część strat do prowadzących gospodarzy.

Drugi blok zmagań również rozpoczął się od zwycięstwa Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk. Zawodniczka z Łodzi na dystansie 50 m stylem motylkowym złamała granicę 26 sekund (25.98 s) i wyprzedziła Annę Dowgiert oraz Klaudię Naziębło. Drugi triumf odniosła na 100 m stylem zmiennym (1:01.06) i znacznie przyczyniła się do tego, że województwo łódzkie wyszło na drugą pozycję w klasyfikacji punktowej rywalizacji kobiet, wyprzedzając zespół gospodarzy o pięć punktów. Urbańczyk niespodziewanie przegrała jednak w swojej koronnej konkurencji. W wyścigu na 50 m stylem grzbietowym wyprzedziła ją Alicja Tchórz, która uzyskała czas 27.99 s.

Zawodniczki z Dolnego Śląska pewnie zmierzają po triumf w klasyfikacji końcowej zawodów. Rano odniosły jeszcze trzy zwycięstwa. Indywidualnie Anna Dowgiert wygrała rywalizację na 100 m stylem dowolnym (56.25 s), a Klaudia Naziębło była najlepsza na nietypowym dla siebie dystansie 800 m stylem dowolnym, poprawiając swój rekord życiowy rezultatem 8:42.49. Z kolei drużynowo zdominowały wyścig sztafet 4x100 m stylem zmiennym, płynąc w znakomitym składzie: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło, Anna Dowgiert. Tym samym, przed ostatnią sesją pływaczki z Dolnego Śląska mają aż 79 punktów przewagi nad ekipą z Łodzi. Jedyne zwycięstwo dla województwa zachodniopomorskiego wywalczyła dziś Paulina Zachoszcz, uzyskując na dystansie 200 m stylem klasycznym czas 2:32.07.

W rywalizacji mężczyzn wydarzeniem poranka była rywalizacja zawodników z województwa zachodniopomorskiego o zwycięstwo na 800 m stylem dowolnym. Ostatecznie najlepszy okazał się Marcin Kaczmarski (7:52.06), który minimalnie wyprzedził Filipa Zaborowskiego (7:52.61) i Pawła Furtka (7:52.72). Sporo punktów dla tego okręgu wywalczyli również Oskar Krupecki, Marcin Hulbój i Dawid Zieliński, wygrywając kolejno wyścigi na 50 m stylem motylkowym, 200 m stylem klasycznym (2:12.62) i 100 m stylem dowolnym (49.52 s). W pozostałych konkurencjach zwyciężali gospodarze: Marcin Suzin na 100 m stylem zmiennym (55.99 s), Dawid Murzyn na 50 m stylem grzbietowym (25.42 s), a także Mateusz Wysoczyński, Marcin Suzin, Dominik Ciężkowski i Maciej Falaciński w wyścigu sztafet 4x100 m stylem zmiennym.

W trzeciej i ostatniej sesji rywalizacji szykuje nam się bardzo ciekawa walka o ostateczny sukces w klasyfikacji łącznej. Województwo małopolskie ma zaledwie dwadzieścia dziewięć punktów przewagi nad ekipą z Dolnego Śląska. Jeszcze mniejsza różnica dzieli gospodarzy i pływaków z województwa zachodniopomorskiego (dwadzieścia oczek). Początek zmagań o 15:30!

KOMPLET WYNIKÓW