Polska

Pływackie gwiazdy na Grand Prix w Szczecinie

Katarzyna Kasperek 2014-05-09 21:07

Główne Mistrzostwa Polski w Olsztynie zbliżają się wielkimi krokami.. tymczasem my zatrzymamy się na weekend w Szczecinie, gdzie zawodnicy i zawodniczki z 36 klubów w Polsce wystartują na przedostatnich zawodach z cyklu Grand Prix przed najważniejszą krajową imprezą na długim basenie.

 

Już jutro w stolicy województwa zachodniopomorskiego zaprezentuje się 230 pływaków i pływaczek z całego kraju. Jest to stosunkowo mała liczba, jeśli spojrzymy na majówkowe Opolskie Grand Prix, gdzie na słupkach oglądaliśmy ponad 300 Uczestników. Mówi się, że "ilość nie znaczy jakość", ale w Szczecinie wystartuje śmietanka polskiego pływania: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Radek Kawęcki, Alicja Tchórz i jeszcze kilka innych sławetnych nazwisk. Nie zabraknie oczywiście gwiazd z MKP Szczecin - Oskara Krupeckiego, Dawida Zielińskiego, Marcina Kaczmarskiego, Filipa Zaborowskiego oraz oczywiście Pawła Furtka. 

 

Pomajówkowe emocje zapewnione na 100%, wszystkich miejscowych kibiców zapraszamy do dopingowania pływakom, a internautów do śledzenia wyników TUTAJ. Relacja z zawodów w towarzystwie zdjęć wirtuoza i arcymistrza obiektywu Marka Kuświka już w niedzielę po południu na naszym portalu!