Świat

Rio 2016: Zapowiedź 7. dnia

Marcin Ryszka 2016-09-14 02:42

Przed nami siódmy dzień zmagań zawodników niepełnosprawnych na pływalni w Rio de Janiero. Do tej pory podczas igrzysk paraolimpijskich nasi reprezentanci zdobyli dla naszego kraju dwa medale. Czy siódemka okaże się szczęśliwa dla trojga Biało-czerwonych, którzy w środę pojawią się na starcie?

Jako pierwsza w porannych eliminacjach zaprezentuję się Paulina Woźniak. Zawodniczka pochodząca z Polic wystąpi na swoim koronnym dystansie 100m stylem klasycznym. Podopieczna trenera Grzegorza Musztafagi na swoim koncie ma już dwa krążki przywiezione z igrzysk paraolimpijskich: w Pekin w 2008 roku zdobyła srebro, a cztery lata później w Londynie brąz. Polka legitymuję się również najlepszym tegorocznym wynikiem na listach światowych, który jednocześnie jest jej rekordem życiowym. Czy Woźniak jest w stanie włączyć się do walki o medale na swoich trzecich igrzyskach?

Po stylu klasycznym przyjdzie czas na kraulistów. W grupie S13 na dystansie 50m stylem dowolnym wystartują Kamil Rzetelski i Joanna Mendak. Dla wrocławianina będzie to już trzeci start na igrzyskach w Rio. Mendak, po nieudanym występie w swojej koronnej konkurencji 100m stylem motylkowym, na pewno będzie chciała udowodnić, że jest w stanie pływać na wysokim poziomie. Przypomnijmy, że Polka na swoim koncie ma również medal igrzysk paraolimpijskich wywalczony w tej konkurencji w Pekinie w 2008 roku.

Z niecierpliwością czekamy na starty naszych reprezentantów!