Polska

Pięć najważniejszych zmian w formule ISCP

Szymon Gagatek 2017-03-23 13:27

Wszyscy pływacy słyszeli o ISM w Berlinie czy EuroMeet w Luksemburgu, ale czy wszyscy wiedzą, że w stolicy Wielkopolski rośnie nam impreza pływacka na miarę największych europejskich wydarzeń? International Swimming Cup Poznań - to niezwykle dynamiczne przedsięwzięcie, które z roku na rok cieszy się coraz większym prestiżem wśród pływaków z całej Europy.

Cel sportowy organizatorów jest bardzo prosty. Postawić na słupkach startowych młodych polskich pływaków oraz światową czołówkę i pozwolić im się ścigać. Rozwój imprezy jest nieunikniony, bo organizatorom ciągle mało. Podkreślają, że mają pomysły na najbliższe kilka lat. Nie brakuje im wizji i odwagi. A wszyscy, którzy chociaż raz organizowali imprezę pływacką w Polsce wiedzą, że to nie lada wyzwanie. Poniżej znajdziecie 5 rzeczy, które uległy zmianie w porównaniu do poprzednich edycji. 

Nowy termin

Do tej pory ISCP (dawniej Sheraton Poznan Cup) było znakomitym sprawdzianem juniorów przed zimowymi Mistrzostwami Polski na krótkiej pływalni. Zawody były rozgrywane na przełomie stycznia i lutego. Od tego roku należy ich szukać w kalendarzu imprez w rubryce kwiecień. Najbliższy meeting rozgrywany będzie w dniach 21-23.04.2017. 

Długi basen

Głównym powodem zmiany terminu jest decyzja o rozgrywaniu konkurencji na długim basenie. Czy olimpijska 50-tka będzie dobrym magnesem na europejską czołówkę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Budapeszcie? Marco Koch ponoć już sprawdza jak szybko można dostać się do Poznania. 

Nowe konkurencje

Tego już dawno na polskich basenach nie było. Program ISCP składa się z tych samych konkurencji indywidualnych co program MŚ. Zawody będą więc doskonałą okazją do sprawdzenia się w konkurencjach 1500m stylem dowolnym kobiet i 800m stylem dowolnym mężczyzn. Może któraś z polskich pływaczek pokusi się o nowy rekordy kraju. Gwarancją jest długowieczność tego rekordu. 

Finały OPEN

Oprawa finałów zawsze wzbudzała emocje w trakcie ISCP. Tym razem będzie jeszcze ciekawiej. Plan imprezy zakłada trzy sesje finałowe, które będą rozpoczynać się każdego dnia o godz. 17:00. W każdej konkurencji na dystansach od 100m do 400m rozegrane zostaną 10-osobowe finały, do których będzie można zakwalifikować się bez względu na wiek. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni oddzielnie, a wyniki tych wyścigów nie będą miały wpływu na rezultaty końcowe w klasyfikacjach kategorii wiekowych. Bez zmian pozostaje formuła rozgrywania finałów dystansów 50-metrowych. 

Wyższa pula nagród

Organizatorzy od początku podkreślają, że nietypowy wyścig na 150m stylem dowolnym ma być swego rodzaju konkurencją All Stars, w której mają się zmierzyć tytani sprintu i średniego dystansu. Twórcy pomysłu kuszą zawodników nagrodami finansowymi. W tym roku pula będzie jeszcze większa i wyniesie € 2500. Żeby mieć w niej udział, wystarczy znaleźć się w finale. Eliminacje w tej konkurencji odbędą się w sobotę 20.04.

Organizatorem imprezy jest poznański klub pływacki UKS CITYZEN. Zapisy trwają do 10.04 a miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Megatiming będzie na ISCP. I Was nie może zabraknąć. Do zobaczenia!

Informacja prasowa