Świat

Kazań 24/7: Wyjątkowa Ceremonia Otwarcia

Szymon Gagatek 2015-07-25 22:16

Mistrzostwa świata w sportach wodnych rozpoczęte w wyjątkowym stylu! W piątek w TatNeft Arenie w Kazaniu odbyła się spektakularna, trwająca ponad dwie godziny Ceremonia Otwarcia zawodów. Wcześniej tego dnia w kwalifikacjach skoków z 1-metrowej trampoliny rywalizowali ze sobą najlepsi skoczkowie do wody. 

Ponad sześć tysięcy widzów zgromadzonych na trybunach hali, w której swoje mecze rozgrywa na co dzień hokejowa drużyna KHL, Ak Bars Kazań, obserwowało wyjątkowy spektakl. Po raz pierwszy w historii Ceremonia Otwarcia mistrzostw świata w sportach wodnych nie odbyła się na pływalni i swoim rozmachem momentami przypominała uroczystości z największych imprez multidyscyplinarnych. Oficjalną formułę otwierającą zawody wygłosił prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, a swoje przemówienie wygłosił również dyrygujący Międzynarodową Federacją Pływacką Julio Maglione.

Jeszcze przed spektakularną ceremonią odbyły się kwalifikacje rywalizacji indywidualnej mężczyzn w skokach do wody z trampoliny 1m. Najlepszy wynik uzyskał Meksykanin, Jahir Ocampo (412.70 pkt). Dokładnie 8.3 pkt stracił do niego Xie Siyi z Chin, a trzeci był wicemistrz świata sprzed dwóch lat, Illya Kvasha z Ukrainy (402.60 pkt). Polacy, Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak, w tej konkurencji nie startowali. Obaj powinni jednak dostarczyć nam wielu emocji w skokach z trampoliny 3m, na której od początku roku prezentują bardzo wysoką formę. Przed miesiącem świetnie spisali się na prestiżowych zawodach Grand Prix w Madrycie. Rzeszutek wygrał rywalizację indywidualną, a w skokach synchronicznych nasi reprezentanci uplasowali się na trzeciej lokacie.