Świat

Rio 2016: Zapowiedź 5. dnia

Marcin Ryszka 2016-09-12 12:51

Rywalizacja na olimpijskiej pływalni w Rio de Janeiro nabiera rozpędu, padają znakomite wyniki, seriami ustanawiane są rekordy świata. Czy piąty dzień  XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich okaże się szczęśliwy dla Biało-czerwonych i doczekamy się kolejnego medalu? Dziś, podobnie jak w niedzielę, na starcie zobaczymy czworo naszych reprezentantów.

Na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym (S10) wystartuję dzisiaj Oliwia Jabłońska. Wrocławianka w Londynie w tej konkurencji zajęła drugie miejsce. Okres po występie na ostatnich igrzyskach również był dla podopiecznej trenera Seidla bardzo udany. Jednak od mistrzostw Europy w Eindhoven w 2014 roku nasza pływaczka nie potrafiła zbliżyć się do swojego rekordu życiowego. Czy uda jej się to podczas zmagań w Rio?

Pierwszy swój start podczas XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich zaliczy Karolina Hamer. Polka popłynie na dystansie 150m stylem zmiennym w grupie SM4. Zawodniczka prowadzona przez trenera Jakubczyka przyleciała do Rio legitymując się piątym czasem w rankingu światowym. Liczymy na dobry występ naszej reprezentantki.

Do tej pory jedyny medal dla naszego kraju na brazylijskiej pływalni wywalczył Wojciech Makowski, który na dystansie 100m stylem grzbietowym zajął drugą pozycję. Dzisiaj zawodnik trenujący na co dzień na warszawskim AWF pod okiem trenera Waldemara Madeja podejmie walkę w konkurencji 50m stylem dowolnym. Liczymy, że Makowski po piątkowym sukcesie dzisiaj również dostarczy nam wiele radości.

Swój trzeci start w Rio zaliczy Patryk Biskup. Zawodnik trenujący na co dzień w Kaliszu powalczy o popołudniowy finał na dystansie 100m stylem dowolnym w grupie S9. 

Trzymamy kciuki za występ Biało-czerwonych.