Świat

PŚ: Polacy powalczą w finałach

Szymon Gagatek 2017-10-04 11:53

Czołowi pływacy świata nie zwalniają tempa. Pływacka karuzela przeniosła się właśnie do stolicy Kataru, gdzie w środę i czwartek rozegra się rywalizacja w kolejnej odsłonie zawodów Pucharu Świata. W Doha poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i wieczorem zaprezentują się w dwóch finałach.

Rano w wyścigu na 400m stylem dowolnym dominowali polscy pływacy. Swoja sesję eliminacyjną zwyciężył zarówno Wojciech Wojdak (3:51.44), jak i Filip Zaborowski (3:53.77), a z najlepszym czasem do wyścigu medalowego awansował ten pierwszy. Popołudniu znów czeka nas zatem niezwykle ciekawa rozgrywka pomiędzy reprezentantami Biało-czerwonych a Gabriele Dettim. Czy tym razem któremuś z nich uda się zdetronizować Włocha na jego koronnym dystansie? Odpowiedz już za około pięć godzin.

Do finału 100m stylem grzbietowym zakwalifikował się natomiast Radosław Kawęcki. Polak wypływał rano trzeci wynik eliminacji (53.73), a minimalnie szybciej od niego dystans pokonali tylko Pavel Sankovich z Białorusi i Węgier David Foldhazi. Trzy lata temu pływalnia Hamad Aquatic Center okazała się dla Kawęckiego bardzo szczęśliwa. Nasz najlepszy grzbiecista wywiózł ze stolicy Kataru dwa cenne krążki, zostając drugi raz z rzędu mistrzem świata na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz srebrnym medalistą na dystansie o połowę krótszym.

Rewelacyjnym wynikiem popisał się już w sesji eliminacyjnej Cameron Van Der Burgh. Południowoafrykański żabkarz uzyskał rezultat 25.76, zaledwie 0,51 słabszy niż jego własny rekord świata. Czas ten jest również o jedenaście setnych sekundy lepszy niż wynik jaki dał mu w 2014 roku srebrny medal mistrzostw świata w Doha.

Starty Polaków w sesji finałowej:

17:33 – 100m stylem grzbietowym

         Radosław Kawęcki (tor 3)

18:09 – 400m stylem dowolnym

         Wojciech Wojdak (tor 5)

         Filip Zaborowski (tor 3)