Świat

PŚ: Udane eliminacje Biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2017-09-30 09:47

Po prawie dwóch miesiącach przerwy rusza kolejny przystanek Pucharu Świata w pływaniu, a w sobotę i niedzielę pływacką czołówkę gości Hong Kong. Poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i popołudniu zobaczymy ich w dwóch wyścigach finałowych.

Jako pierwszy z Biało-czerwonych wystartował dziś Radosław Kawęcki. Nasz najlepszy grzbiecista zanotował na dystansie 100m stylem grzbietowym trzeci czas eliminacji (53.28) i z toru trzeciego spróbuje powalczyć o kolejny medal tej imprezy. Szybsi rano od niego byli tylko Brazylijczyk Nelson Silva Junior i Pavel Sankovich z Białorusi.

Bez żadnych problemów miejsce w finałowym wyścigu na 400m stylem dowolnym uzyskali też Wojciech Wojdak i Filip Zaborowski, plasując się rano na drugiej i trzeciej pozycji (3:51.06 – 3:53.03). Najszybciej dystans w eliminacjach pokonał 19-latek z Chin Qiu Ziao (3:48.19). Polacy nie będę mieli jednak popołudniu łatwego zadania, ponieważ z możliwości automatycznej kwalifikacji do finału skorzystał Włoch Gabriele Detti, który jest zapewne największym faworytem tej konkurencji.

Już rano bardzo szybkie pływanie zaprezentował zwycięzca ubiegłorocznej edycji Pucharu Świata Vladimir Morozov. Rosyjski sprinter przepłynął 100m stylem dowolnym w czasie 46.86 co zapowiada naprawdę wysoki poziom ścigania w zmaganiach finałowych.

Starty Polaków w sesji finałowej:

12:33 - 100m stylem grzbietowym

          Radosław Kawęcki (tor 3)

13:09 – 400m stylem dowolnym

 Wojciech Wojdak (tor 3)

          Filip Zaborowski (tor 6)