Polska

Ruszyły zapisy na zawody BCT GDYNIA MARATHON 2014

Paulina Olczyk 2014-05-06 14:35

 

 

BCT Gdynia Marathon w tym roku między 1 a 3 sierpnia
- ruszyły zapisy na zawody!

Na początku sierpnia, po raz trzeci w historii, najlepsi pływacy długodystansowi świata, poza rywalizacją między sobą, zmierzą się z ekstremalnymi warunkami panującymi na wodach otwartych Zatoki Puckiej. Ponad 20 kilometrowa trasa BCT Gdynia Marathon 2014, wiodąca z Helu do Gdyni ponownie stanie się areną rozgrywki między olimpijczykami, mistrzami świata oraz Europy. Wyścigowi głównemu towarzyszyć będą również zawody OPEN, rozgrywane na wiodącym wzdłuż plaży miejskiej w Gdyni dystansie 2950 m, na starcie których stanie do 150 zawodników.

 

Tegoroczne zawody odbędą między 1 a 3 sierpnia, prawie miesiąc wcześniej niż poprzednie edycje. „Przesunięcie terminu zawodów bliżej środka sezonu motywujemy przede wszystkim doświadczeniem związanym z warunkami atmosferycznymi oraz termicznymi wody. Mimo, że dokładny dzień rozegrania maratonu Hel – Gdynia zależeć będzie od bieżących warunków pogodowych, to początek sierpnia jest okresem stabilniejszej pogody nad polskim morzem, przez co minimalizujemy praktycznie do zera ryzyko nierozegrania zawodów, które przy tego typu imprezach zawsze istnieje. Do rywalizacji ponownie zaprosiliśmy  czołowych pływaków na wodach otwartych, chcąc utrzymywać bardzo wysoki poziom sportowy zawodów. Jednocześnie nie zapominamy o mniej utytułowanych zawodnikach oraz entuzjastach pływania na wodach otwartych i zapraszamy wszystkich do zgłaszania się do wyścigu OPEN, który jest przygotowywany z myślą o nich.” - wyjaśniła Dagmara Łuczka, rzecznik prasowy BCT Gdynia Marathon.

 

Formularz zgłoszeniowy na maraton Hel – Gdynia znajduje się na stronie internetowej zawodów (www.bctgdyniamarathon.pl), zapisy trwają do 27 czerwca. Zgłoszenia do wyścigu OPEN odbywają się zaś przez stronę www.pulsarsport.pl.

(dokładny adres: http://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=546).

 

W pierwszy weekend sierpnia w Gdyni ponownie odbędzie się największe w Polsce święto pływania na wodach otwartych, nawiązujące do wspaniałej tradycji maratonów rozgrywanych na wodach Zatoki Puckiej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. „Bardzo nas cieszy, że oprócz niebanalnej puli nagród, która w tym roku wynosi ponad 29 000 $, nasze zawody stały się marką samą w sobie, która przyciąga do Polski światowej klasy zawodników. Potwierdzają to choćby zgłoszenia, które już dostaliśmy – jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem puli nagród. Zawodnicy biorący udział w poprzednich edycjach sami z siebie promują nasze zawody w swoich krajach chwaląc nas za organizację zabezpieczenia oraz indywidualne podejście do każdego z nich.” – powiedziała odpowiedzialna za kontakty z zawodnikami Paulina Olczyk.

 

 

 

BCT Gdynia Marathon 2014

*  Maraton na trasie Hel-Gdynia (ponad 20 km) – 1, 2 lub 3 sierpnia
(w zależności od warunków atmosferycznych)

 

*Wyścig OPEN (2950 m) i sztafeta 4x200 m – 3 sierpnia

 

*  Strefa Kibica – Gdynia, plaża przy bulwarze nadmorskim
(na wysokości Hotelu Nadmorskiego), w dniach rozgrywania wyścigów

 

Sponsorem Głównym zawodów jest Bałtycki Terminal Kontenerowy a za organizację odpowiada
SJ Consulitng.

Patronami honorowymi imprezy są: Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni oraz Mirosław Wądołowski - Burmistrz Helu. 

Patronami medialnymi wydarzenia są: Dziennik Bałtycki, TVP Info, Radio Gdańsk oraz Trójmiasto.pl.

Organizację maratonu wspierają: Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki, Swissmed, Formoza RIB, Hotel Nadmorski, Oshee oraz firma Arena.