Świat

Rio 2016: Zapowiedź 4. dnia

Marcin Ryszka 2016-09-11 11:51

Po dniu przerwy nasi reprezentanci wracają na pływalnię w Rio de Janeiro, aby walczyć o kolejne medale dla naszego kraju. Na starcie niedzielnej rywalizacji zobaczymy czworo Biało-czerwonych. Czy komuś z nich uda się pójść w ślady Wojciecha Makowskiego i stanąć na podium XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich?

Swój pierwszy występ na brazylijskiej pływalni zaliczy w niedzielę Paulina Woźniak. Dwukrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich zaprezentuję się na dystansie 200m stylem zmiennym w grupie SM9. Polka w początkowych latach kariery odnosiła sukcesy właśnie na tym dystansie, jednak od mistrzostw świata w Eindhoven w 2010 roku, gdzie uplasowała się tuż za podium, nie potrafiła się zbliżyć do swojego rekordu życiowego. Podczas mistrzostw Europy w Funchal w maju tego roku podopieczna trenera Musztafagi udowodniła, że nie zapomniała jak się pływa ten dystans i ustanowiła nowy rekord Polski (2:38.12). Wynik ten pozwala jej zajmować czwarte miejsce na listach światowych. Czy Paulina Woźniak jest w stanie włączyć się do walki o medal? Przekonamy się już niebawem.

W tej samej konkurencji u panów wystartuję Patryk Biskup. Zawodnik pochodzący z Kalisza w swoim pierwszym starcie na 400m stylem dowolnym uplasował się na 11. pozycji. Liczymy na dobry występ podopiecznego trenera Siemianowskiego.

W grupie S13 o finał powalczy Kamil Rzetelski. Wrocławianin wystartuję na dystansie 100m stylem klasycznym. Pierwszego dnia zmagań na olimpijskiej pływalni w Rio ustanowił swój nowy rekord życiowy w konkurencji 100m stylem motylkowym. Jeśli ta sama sztuka uda mu się w klasyku, popołudniowy finał wydaję się być w jego zasięgu.

Czwartego dnia zawodów zaprezentuję się także Jacek Czech (grupa S2), który powalczy o finał na dystansie 200m stylem dowolnym.

Z niecierpliwością czekamy na występ naszych reprezentantów.