Polska

Mistrzowskie połączenie - pływackie talenty i światowe marki

Iwona Bohosiewicz 2014-06-16 21:29

Cztery utalentowane polskie pływaczki zostały ambasadorkami marek FINIS oraz SBR SPORTS EUROPE. Są to Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera oraz Beata Pożarowszczyk. Wszystkie reprezentują barwy klubu MKS Juvenia Wrocław.

- To dla nas wielkie wyróżnienie - przyznaje Alicja Tchórz. - Będziemy mogły pracować z najnowocześniejszym sprzętem, do tej pory niedostępnym na europejskim rynku. To z pewnością pomoże nam w osiąganiu dalszych sukcesów.

Wybór powyższej czwórki nie jest przypadkowy.

- Postawiliśmy akurat na te pływaczki ze względu na ich wysoki poziom sportowy - podkreśla Marcin Łogin menadżer marek FINIS i SBR SPORTS na Europę. - Ich sukcesy staną się świetnym polem do promocji naszych innowacyjnych produktów. Z pewnością skorzystamy też z ich cennej wiedzy i doświadczenia przy testowaniu naszych wyrobów dostępnych dotąd głównie na rynku amerykańskim.

Cała czwórka rozpoczęła promowanie produktów marek FINIS oraz SBR SPORTS EUROPE od znakomitego występu na rozgrywanych w Olsztynie Mistrzostwach Polski. Alicja Tchórz wywalczyła aż pięć złotych medali oraz po jednym srebrnym i brązowym, a także wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Klaudia Naziębło wywalczyła bilet do stolicy Niemiec, a zarazem zdobyła srebrny medal na 50 m grzbietem. Oprócz tego sięgnęła jeszcze po dwa srebrne krążki. Dominika Sztandera zwyciężyła na swoich koronnych dystansach (50 i 100 m stylem klasycznym) a jej wyniki pozwoliły na zakwalifikowanie się na Igrzyska Młodzieży w Nanjing. Ta trójka, wraz z Beatą Pożarowszczyk wywalczyła też dwa srebrne medale w rywalizacji sztafet. Tchórz, Naziębło i Pożarowszczyk dorzuciły także brąz na 4x200 stylem dowolnym.

Łącznie ambasadorki marek Finis oraz SBS SPORTS EUROPE aż 15 razy stawały na podium Mistrzostw Polski w Olsztynie, dzięki czemu Juvenia Wrocław wygrała klasyfikację medalową.

To nie pierwsze sukcesy wrocławskiej czwórki. 21-letnia Alicja Tchórz w swoim dorobku ma m.in złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów. Wielokrotnie biła też rekordy Polski w różnych kategoriach wiekowych. W kontynentalnych zmaganiach juniorów sukcesy odniosła też Klaudia Naziębło (łącznie trzy krążki). 20-latka płynęła również w finale Mistrzostw Europy seniorów. Dominika Sztandera może pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Europy w Herning oraz Mistrzostwach Świata w Dubaju. Beata Pożarowszczyk ma worek medali z krajowych imprez nie tylko w pływaniu na basenie (specjalizuje się w kraulu), ale także z zawodów w ratownictwie wodnym.

Firma FINIS jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Jej produkty są dostępne w ponad 65 krajach. Korzystają z nich olimpijczycy, zawodowcy, ale też amatorzy, którzy cenią jakość.

Najbardziej unikalnymi wyrobami Finis są m.in. Agility Paddles i Instincts Paddles (specjalne nakładki na dłonie pomagające przy treningu wytrzymałościowym). To innowacje, w których pływają najlepsze kadry świata.
Oprócz tego w ofercie są chociażby: Swimmer’s Snorkel - rurka pływacka - która jest uznawana za niezbędne narzędzie do poprawy techniki pływania, Neptune MP3 – odtwarzacz audio, który w przeciwieństwie do słuchawek dousznych, używa technologii przewodnictwa kostnego do przesyłania muzyki do ucha wewnętrznego, oraz Z2 Zoomer – płetwy pływackie, które powstały w oparciu o wiedzę dotyczącą budowy mięśni, hydrodynamiki i inżynierii.