Polska

Konrad Czerniak zmienia klubowe barwy

Szymon Gagatek 2014-12-11 14:47

Konrad Czerniak postanowił zmienić klub! Już od najbliższych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie, które 18 grudnia rozpoczną się w Ostrowcu Świętokrzyskim, podopieczny Bartosza Kizierowskiego będzie reprezentował barwy AZS AWF Katowice. Przez całą swoją dotychczasową karierę Czerniak startował w Polsce jedynie w barwach Wisły Puławy.

Jako pierwszy informację dotyczącą naszego medalisty mistrzostw świata i Europy podał na swoim facebookowym profilu dyrektor AZS AWF Katowice, dr Krzysztof Nowak. Czerniak swój debiut w nowym klubie zaliczy już za tydzień. Pierwotnie nie znalazł się na listach zgłoszeń do mistrzostw Polski w Ostrowcu Świetokrzyskim, ponieważ czekano na oficjalne pismo z Wisły Puławy, zezwalające jednemu z najlepszych polskich pływaków na zmianę barw. Teraz wszystkie formalności zostały już załatwione i puławianin zastąpi na listach startowych jednego z trenerów sekcji, Roberta Wilka. Katowicki klub był przygotowany na każdą okoliczność i zgłosił Wilka do startu na dystanach 50 oraz 100 m stylem dowolnym i motylkowym. Trenujący w Hiszpanii podopieczny Bartosza Kizierowskiego wzmocni także sztafety AZS AWF. Potencjalne zestawienie tych w stylu zmiennym (Polewka, Machnik, Poprawa, Czerniak) wygląda naprawdę imponująco!

W barwach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego pływa wielu znakomitych zawodników, między innymi wspomniani multimedaliści mistrzostw Polski i uczestnicy najważniejszych międzynarodowych imprez: Mikołaj Machnik, Michał Poprawa i rekordzista kraju na 50 m stylem grzbietowym (zarówno na długim, jak i na krótkim basenie), Tomasz Polewka, ale także jedna z naszych najlepszych juniorek, Paulina Peda oraz trenujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych Karolina Szczepaniak, Katarzyna Wilk i Jerzy Twarowski. W 2012 roku niewiele brakowało, a jedną z zawodniczek śląskiego klubu zostałaby również Otylia Jędrzejczak.

Czerniak dołączy do innych znakomitych sportowców, którzy reprezentują AZS AWF Katowice, zwłaszcza w sportach zimowych: Justyny Kowalczyk, biathlonistek: Krystyny Guzik i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak czy medalistów olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim: Katarzyny Woźniak i Konrada Niedźwiedzkiego.